Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy automatycznego nawadniania roślin w ogrodzie
26 sierpnia, 2020

Implanty

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest obecnie innowacyjną dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i naprawie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, zwykle z tytanu, imitujący usunięty lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba przyczepiana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą zastępować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dobiera najodpowiedniejsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Wszelkie braki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba pojawiają się ryzyko wytworzenia się problemów zdrowotnych. Sąsiadujące zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto powiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, przez co później może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zaburzony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz trudności ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty stosuje się w wypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na estetykę. Braki powodują deformację twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta żuchwa, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębów zastępują protezy, które są często niewygodne i zawadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u lekarza stomatologa, podczas której realizuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie potrzebne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Ważne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBÓW

Rodzaj implantów zawsze wybiera lekarz stomatolog, a wybór poprzedza konsultacja. Najbardziej znane z nich i najczęściej stosowane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Z reguły implant nie powinien być odkryty, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zęba i są bardziej odporne na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – na przykład korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są w głównej mierze wytrzymałym i pewnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie ma konieczności piłowania naturalnych, sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed umieszczeniem implantu wymagane jest przeprowadzenie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest wiele przeciwwskazań.

Absolutnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Również dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, na przykład parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko nieprzyjęcia. Właściwy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wszczepienie implantów stomatologicznych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Oscylują między 1600 do nawet 5 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztu trzeba również wliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i uzależnione od ich typu. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 500 do 1 400 złotych.

W przeliczeniu koszt pełnego zabiegu sięga od 4 do 10 tysięcy zł.

Strona używa cookies
Ok