Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg wyszczuplający
25 października, 2019
Fryzjer – jak nie dać się ogolić
28 października, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie pojawiały się ponownie za szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe efekty. Wszystko to dzięki ciągle udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym metodom. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie prądu stałego i tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosków, które mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje na równi słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok