Depilacja laserowa przegląd technologii
Metody depilacji laserowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019

Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie sukces codziennej pielęgnacji, ale też relacja z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Dlatego trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Dbałość o włosy i umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, jakie powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest też wygląd salonu i nastawienie do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Ocenia, które fryzury są realne do stworzenia na włosach o konkretnej strukturze, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Oznaką wskazującą kompetencje fryzjera są też dyplomy, jakie zwykle można przejrzeć na stronach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer systematycznie się rozwija – bierze udział w wykładach, szkoleniach zjazdach. Uzupełnia wiedzę i śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia szczególnie interesują wielu klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera certyfikatami zwykle powinien mieć również umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są sławni z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują wyszukane upięcia, które będą doskonałe na przykład na ślub lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego zdolności nam pasują. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , by upłynął w sympatycznej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, jednak należy pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na włosach. Tego typu rozmów trzeba się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej warto też zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Z tej przyczyny oddają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Zdarza się też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i orientuje się, czego potrzebują.

Ważna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego powodu jego wygląd jest szczególnie istotny. W tej dziedzinie kluczową rolę ma higiena salonu. W swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do stylizacji wszystkich klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są porządnie i systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, by narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jaki sposób fryzjer dba o schludność salonu. Jeżeli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w czasie mycia woda albo szampon to sygnał, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjęciem nowego  klienta.

Trzeba też ocenić sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, smutne salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są specjalistami, dowodzi też jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam używane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw rzutuje na efekty pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej szkody, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest marny.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.fryzjer-torun.pl/

Strona używa cookies
Ok