Profesjonalne układanie kostki brukowej Usługi brukarskie i ogrodnicze
Układanie kostki brukowej – alejki, chodniki, podjazdy
17 marca, 2017
Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
20 marca, 2017

Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie zbędnego owłosienia

Maszynki i kosmetyki do golenia, kremy zatrzymujące rośnięcie włosów, depilacja woskiem – to prawdopodobnie najprostsze zwyczaje pozbywania się niepotrzebnego owłosienia. Czy są one skuteczne? Na pewno sprawdzają się na kilka bądź kilkanaście dni, aczkolwiek po tymże czasie procedurę należy powtórzyć. I to właśnie jest decydujący powód odnalezienia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia na stałe. W zasadzie nie jest to projekt nowy, ponieważ jakiś czas temu sporo osób umawiało się na kurację z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Aktualnie najnowszym i najsilniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Wynalazcy, którzy stworzyli, a potem wprowadzili do obiegu oba urządzenia, za drugim razem zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę światła. Takie rozwiązanie zagwarantowało wzmocnienie skuteczności terapii, ograniczenie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem oraz mamy szansę ją z dobrym rezultatem używać do okolic intymnych, skóry szczególnie podatnej na uczulenia lub śniadej. Mogą z niego skorzystać osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują negatywnie na balsamy do depilacji lub posiadają słabe naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który otrzymał bardzo dużo prestiżowych nagród. Co nie mniej znaczące, absolutnie nie powoduje jakichkolwiek skutków ubocznych.

Statystycznie trzeba od 3 do 5 wizyt, żeby dokładnie usunąć wszystkie włosy. Jeżeli określimy jedną lub więcej partii, np. nogi oraz stopy zarazem, wówczas kosmetyczka może to przeprowadzić w czasie jednej wizyty. W praktyce liczba zabiegów zależy od typu owłosienia oraz poziomu, na jakim znajduje się włosek. Pierwszy zabieg zwalcza włosy dobrze zauważalne, najsilniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie po prostu dorastają za jednym razem, stąd też laser niszczy blisko 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy depilacja laserowa naprawdę gwarantuje dobre efekty?

Z pewnością są one dużo atrakcyjniejsze aniżeli w przypadku depilacji standardowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia mogą uwidocznić się tylko indywidualne włosy (przykładowo w wyniku ciąży). Klientki, które zdecydowały się na ów zabieg i publikują swoje uwagi na forach w 99% są usatysfakcjonowane z efektów. Zwłaszcza, że jest to znakomita technika na wrastające włosy. A dokładniej? Groźnym skutkiem nieuważnych depilacji lub zwyczajnie predyspozycji są nieduże ranki na skórze, rozognione grudki lub krosteczki. Potrafią też uwidocznić się stany zapalne, a wtedy wizyta u medyka jest czasami konieczna. Włoski wcale nie mogą przebić się przez skórę oraz pozostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna zbierać się ropa, zaś potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest dobrą możliwością, ażeby poradzić sobie z owym kłopotem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przybliża do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest dokonanie obserwacji włosów oraz dobranie mocy wiązki światła. Lasery starszego typu w ogóle nie posiadają takiej zdolności, z tego względu przed wizytą dobrze jest zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Inteligentny skaner sprawdza kilka paramentów równocześnie, m.in. kolor i gęstość włosów. W ogóle nie musimy się niepokoić, iż urządzenie będzie wywoływało ból lub pojawia się oparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako największy atut należy uznać zaoszczędzony czas, bowiem w ogóle nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało tak, jak wykonywaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy również fundować sobie kolejnych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia do domu, fatygować się z podgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety wybierają epilację ze względów czysto użytecznych. Mogą śmiało wyskoczyć na plażę w bikini, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się odosobnionych stojących włosków ani krost. Możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Sporym atutem dla Klientek depilujących okolice intymne jest opcja znieczulenia niniejszego niezmiernie delikatnego miejsca. Schładzający żel zmniejsza moc odczuwania kolejnych impulsów emitowanych przez laser. Do kolejnych plusów trzeba zaliczyć brak komplikacji po wizycie (należałoby jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj niezwykle drogie, z tego względu warto zobaczyć miejscowe oferty i ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Interesujące fakty

Podczas trzeciej sesji laserem leczniczym Palomar Vectus można uwolnić się od około 90% włosów

Z wykorzystaniem Palomar Vectus można niszczyć włosy choćby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było redukować nadmierne owłosienie

Możemy wyróżnić cztery typy laserów, stosowanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię depilacja, najedź w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

Strona używa cookies
Ok