Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie samochodów
28 października, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton dekoracyjny – nowoczesny materiał budowlany
3 listopada, 2016

Rekonstrukcja zniszczonych włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

Krótkie, średnie, do pasa, lokowane, proste, jasne, brązowe, hebanowe… tyle ile rodzajów włosów, tyle środków na ich staranną pielęgnację. Mamy możliwość poprowadzić regenerację w domowym zaciszu bądź umówić się na wizytę do salonu. Jeśli fantazjujemy o atrakcyjnych, połyskujących, gęstych, zdrowych włosach, powinnyśmy raczej iść do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Jedynie podczas konsultacji z doświadczonym fryzjerem dowiemy się jakiego tak naprawdę rodzaju są nasze włosy, czego potrzebują oraz który zabieg byłby dla nich najprzydatniejszy. Regularne oczyszczanie szamponem i kładzenie odżywki niejednokrotnie nie gwarantuje spodziewanych rezultatów. Dzieje się tak, gdyż przy ich dopasowywaniu zwracamy uwagę raczej na rangę firmy, modą np. na wyciągi do włosów, a nie rzeczywistymi „prośbami” naszych włosów. Zawodowiec zaś przyuważy od razu to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najpopularniejszych elementów osłabiających konstrukcję włosa należą: zła dieta, czynniki atmosferyczne, zniszczenia mechaniczne (np. przy czesaniu), zła pielęgnacja oraz nieumiejętna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Konsumowanie sporej ilości słodyczy, precli, chrupków ziemniaczanych i innych słonych przekąsek, brak przekazania organizmowi potrzebnych mikro- oraz makroelementów prowadzi do znacznego osłabienia włosa od samej jego cebulki. W ogóle nie pobiera ona tych komponentów, jakie powinna, zatem fizjologiczny rozwój i mocna konstrukcja są trudne do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne często odwadniają włosy, sprawiają, że są ciężkie i podrażniają skórę na głowie, w okolicach szyi oraz twarzy. Jeśli zdecydowałyśmy się na domowe techniki, pamiętajmy o użytkowaniu tylko naturalnych specyfików, które nie posiadają w swojej kompozycji parabenów, silikonów bądź konserwantów, np. olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, sezamowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej czy ekstraktów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów u fryzjera przynosi szybkie rezultaty. Aby się one utrzymały wystarczy oprócz tego rekonstruować je w domu preparatami od fryzjera. Na taki plan wpadli Izabela oraz Marcin Górny wdrażając nowatorskie sposoby odnowy włosów związane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

Kuracja Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – dołącza się go do dobranego wyrobu barwiącego. Rekonstruuje zniszczone lub rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Zabezpiecza je przed dalszymi uszkodzeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – stabilizuje wiązania siarczkowe, zwiększa oddziaływanie Multipliera. Za jego sprawą zjednoczone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest produktem do wykorzystywania w domu i zapewnia odnowę włosów, zachowanie ich w idealnym stanie między zabiegami, jak również przedłuża umacnianie połączeń siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Natomiast system ColorpHlex ochrania strukturę włosów, powoduje, że są odporniejsze w czasie zabiegów chemicznych (przede wszystkim koloryzacji). Włosy uszkodzone, pokruszone zostają łatwo odbudowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej formule zastosowano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu dociera do środka włosa oraz potęguje rezultaty farbowania bądź rozświetlania. Rozczesywanie staje się przyjemniejsze, włosy błyszczące oraz miękkie w dotyku. Do aplikowania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (zawierają wyciąg ze słonecznika).

System TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest tymczasem niezwykłym zabiegiem nie tylko na odżywienie włosów, lecz także ich prawdziwe wyprostowanie. Terapia bazuje na nowoczesnej recepturze keratynowej bez pomocniczych środków chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać właścicielki loków, fali i włosów znacznie zniszczonych chemią. Keratyna wnika głęboko do środka włosów i zapewnia im blask, zdrowie oraz wspaniałą miękkość. W przeciwieństwie do innych terapii, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które wcześniej były farbowane, wygładzane albo poddawane odmiennym zabiegom. Włosy pozostają elastyczne, bujne, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednakże zmyć tę terapię.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Efekt końcowy uzależniony jest od tego, w jakiej kondycji są faktycznie nasze włosy. Na zdumiewające rezultaty możemy liczyć wtedy, kiedy są rzeczywiście bardzo osłabione bądź pokruszone. Warto w domu korzystać z łagodnych szamponów, żeby zbyt szybko nie zmyły się drogocenne substancje. Należy rezygnować z tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Należałoby wspomnieć, że to właśnie fryzjer powinien dostosować nam właściwą kurację, np. ultradźwiękową, z zastosowaniem podczerwieni albo saunę. Włosy po terapii powinny być silnie nawilżone, lekkie, jedwabiste, błyszczące, wyraźnie układające się oraz „sypkie” (nie zaś „sklejone”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Rekonstrukcja włosów

Strona używa cookies
Ok