Usługi brukarskie
9 lutego, 2021
Usługi porządkowe – ceny
11 lutego, 2021

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na dobre zdrowie, ale i na efektywność. Najlepsza jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, stanowią podstawę naszego komfortu oraz dodatnio wpływają na naszą motywację oraz chęć wykonywania zadań. Żeby zapewnić sobie komfortowe warunki często rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej kontroluje temperaturę w środku budynku zapewniając nam chłód w trakcie lata. Jedynym minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już mamy oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii doskonale sprawdza się mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie korzystnej temperatury w środku pomieszczeń zwłaszcza latem, gdy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury we wnętrzu budynku, zapewniając wychłodzenie oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania bazuje na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach z reguły wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma na celu oziębianie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z domu. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy usuwające kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się jedynie w okresie letnim. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna centralnego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele okoliczności, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz wynikają ze strat ciepła. Z reguły wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba rozgrzać, do czego pobierana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator ma specjalne filtry, które chronią jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wprowadzane do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam oszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji ma wiele widocznych zalet. Najważniejszą z nich jest komfort termiczny we wnętrzu domu oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy występowanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma też dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy tworzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich poztywny wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Strona używa cookies
Ok