Jak działa rekuperacja oraz klimatyzacja – czy warto ?
10 lutego, 2021
Szkolenie na kierowcę straży pożarnej
11 lutego, 2021

 

Zadbane biuro lub innego rodzaju zakład pracy to ważny aspekt, na jaki potencjalni klienci patrzą, podejmując kontakt z firmą. Chcąc robić dobre wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, warto zadbać o porządek. Biorąc pod uwagę powierzchnię dwie lub jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na umowie może sobie nie poradzić, ze względu na to sporo firm rozważa skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Przeważnie współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także zyskowne. Z uwagi na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające stają się o wiele bardziej popularne. Często bywa tak, że z takich usług korzystają również osoby , wynajmujące do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Usługi firm sprzątających

Usługa firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. Decydując się na nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą, warto szczegółowo określić w umowie, jakie usługi są konieczne, a także w jakich godzinach i dniach mają być przeprowadzane. W wielu przypadkach firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – np. w handlowych galeriach. Należy także określić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w ciągu tygodnia, natomiast w miejscach, gdzie codziennie pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz częstotliwości sprzątania, warto pomyśleć o potrzebnych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających to generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się też czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Sporo firm sprzątających zapewnia pranie wykładzin lub mebli tapicerowanych. Dostępne są również usługi okresowe, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Poza tym w czasie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dostosowanie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej powierzchni oraz otaczającego ją terenu.

Jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej powinno się zacząć od przeanalizowania oferowanych usług, aby zyskać pewność, że odpowie naszym potrzebom. Ponadto warto zobaczyć referencje oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, utrwalających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm , które namawiają do współpracy na bazie porozumienia ustnego oraz tych, o jakich ciężko odszukać więcej informacji, trzeba podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca zatrudnia przeszkolonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest także technika pracy. Zarzadzanie pracownikami powinno odbywać się tak, aby wykonanie usług zachodziło sprawnie oraz terminowo. Warto zwrócić uwagę również na pilnowanie harmonogramu pracowników i na dane na listach kontrolnych, potwierdzających czas przeprowadzanych usług. Aby znaleźć rzetelną firmę sprzątającą, należy również jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie samodzielnie dostarczał niezbędny sprzęt oraz środki , powinno się sprawdzić, jakich preparatów używa dana firma . Zdarza się, że firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując stosowanie wysokiej klasy preparatów sprzątających, jakich nie można kupić w zwyczajnym sklepie lub galerii.

Z jakiego powodu warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może stać się korzystne z 2 podstawowych powodów. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest zazwyczaj mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Po drugie, w sytuacji, jeżeli nie mamy osoby sprzątającej, zatrudniając profesjonalną firmę, zabieramy ten przymus z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skoncentrować się przede wszystkim na powierzonych im zadaniach, które dają prawdziwe przychody. Poza tym fachowe firmy sprzątają o wiele sumienniej oraz dokładniej, a do tego niezwykle dyskretnie, kiedy dostosujemy czas czyszczenia, aby nie przerywał pracy pozostałych. T…ą metodą przestrzeń miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, czysta oraz nie zniechęca klientów. Oprócz tego firma sprzątająca zazwyczaj dba o potrzeby placówki. Kiedy kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka informacja jest przekazywana do odpowiedzialnych osób, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje także na zdrowie pracowników i na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba kierować na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na firmie.

Sprzątanie cennik

 

Strona używa cookies
Ok