Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne w Google
4 września, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom
18 listopada, 2017

Wielu z nas chciałoby zamieszkać w domu, daje on większe poczucie prywatności. Jest to także jedno z największych życiowych przedsięwzięć. Idealna działka to istotny element planu jakim jest dom marzeń. Odpowiednie planowanie i wnikliwa analiza wielu czynników łączy się z realizacją planu budowy domu. Projekt domu angażuje myśli na długi czas. Zaplanować należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale też plan pomieszczeń. Całość powinna idealnie współgrać, tak aby każdy mieszkaniec miał swój własny kąt. Przeanalizować należy też o zachowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki nim usprawnimy sobie wiele codziennych czynności. Ogromnym problemem jest także dobór właściwej metody grzewczej. Sieć gazowa nie jest dostępna w każdej miejscowości. W tym przypadku przeanalizować należy zainstalowanie pieca węglowego albo olejowego. Wybór ten wpływa przez wiele lat na koszty ogrzewania, ale także na komfort konieczność magazynowania opału.

Nawet najlepiej dobrany sposób ogrzewania będzie nieefektywny, gdy nie zadbamy o właściwą izolację termiczną. Ciepło będzie uciekać. Ogromne straty są efektem niedostatecznie ocieplonego poddasza. Dlatego kwestii zabezpieczenia termicznego nie powinno się bagatelizować. Sposób izolacji cieplnej domu jest istotna. Stosowane są różne materiały: styropian, wełna, korek czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, zwana dla uproszczenia pianką PUR.

Wybór jest ogromny

Najczęściej spotykanym materiałem stosowanym do ocieplania domów jest styropian. Ma on dużo zalet:jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Jednakże nie nie jest polecany do izolacji tych części domu, które są łatwopalne – tyczy się to głównie elementów drewnianych. Opcją jest wełna izolacyjna. Jest ona droższym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród fachowców trudniących się izolacją. Wełna jest niepalna, perfekcyjnie chroni przed hałasem. Ocieplanie wełną wymaga jednak lepszej konstrukcji dachu, gdyż wełna sporo waży. Wełnę trzeba chronić przed wodą poprzez wykorzystanie folii chroniących. Nie są to wszystkie sposoby ochrony domu przed nadmierna utrata ciepła. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Stosowana jest ona wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan występuje w licznych wersjach. Wytwarza się z niego materiały izolujące rożnego rodzaju. Powstaje ona z połączenia dwóch składników: żywicy i utwardzacza, jakim jest izocyjanian. Oba składniki podgrzewa się i później pod wpływem ciśnienia tworzy się pianka, którą używa się do ocieplania. Natryskiwana pianka zwiększa swoją objętość i momentalnie zastyga. W ten sposób powstaje jednolita warstwa, która dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny. Pianka idealnie trzyma się niemal każdego podłoża. Dodatkowe umocnienia są całkowicie niepotrzebne. Natryskiwanie pianki zajmuje niewiele czasu, ocieplenie więźby dachowej można wykonać w jeden dzień.

Rodzaje pianki

Pianka PUR występuje w dwóch wariantach – otwarto i zamknięto komórkowej. Ta druga sprawdzi się przy zewnętrznej izolacji budynków. Poza ochrona przed wychłodzeniem stanowi też idealnym materiałem hydroizolacyjny, przez to stosowana jest do ochrony fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Pianka PUR tego typu niewiele waży. Jego porowata struktura sprawia, że ocieplana powierzchnia oddycha. Stosuje się ją do izolacji pomieszczeń.

Zalety ocieplania natryskowego

Pianka PUR jest niezwykle uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno wnętrze:ścianki, posadzki, jak i zewnętrzne elementy: ściany, fundamenty. Używana jest jako produkt chroniący przed utratą ciepła w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach gospodarskich. Termoizolacja z pianki PUR nie stanowi zagrożenia dla alergików. Powstała warstwa ocieplająca nie pyli się, dlatego nie jest niebezpieczna nawet dla wrażliwych osób. Pianka PUR jest nietoksyczna, nie oddziałuje negatywnie na środowisko. Pianka poliuretanowa świetnie chroni przed utratą ciepła, dlatego nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Następną zaletą jest odporność na wilgoć. Pianka poliuretanowa nie zmienia kształtu pod wpływem wody. Nie wymaga też zastosowania umocnień, bo doskonale przywiera do drewnianych czy betonowych powierzchni. Fachowcy od ocieplania domu wiedzą jak dużym problemem są mostki termiczne. Sprawiają one, że cała izolacja staje się mniej efektywna. Zastosowanie ocieplenia metodą natryskową zmniejsza ten problem. Poliuretan tworzy niewymagającą spoin strukturę dlatego nie ma konieczności docinania materiałów izolacyjnych. Daje to możliwość ocieplenia nawet niestandardowej więźby dachowej i to w błyskawicznym tempie. Dla porównania, ocieplenie z waty wymaga pracy kilku osób, docinania i stosowania dodatkowych wzmocnień.

Odpowiednie ocieplenie budynku to inwestycja, którą trzeba przemyśleć i właściwie zaplanować. Przeanalizować należy wady i zalety każdego ze sposobów. Najczęściej stosowane produkty stosowane do ochrony przed utratą ciepła od kilku lat mają groźnego rywala jakim jest ocieplanie metodą natryskową. Pianka poliuretanowa jest doceniana przez specjalistów i praktyków, zauważają oni jej mnogość zastosowań. Sporą zaletą jest także niewielki czas niezbędny do wykonania prac ociepleniowych. Pianka poliuretanowa stosowana jest zarówno w budynkach mieszkalnych, ale też jako izolacja kurników i hal.

Strona używa cookies
Ok