Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR
12 października, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED na każdą imprezę
23 listopada, 2017

Szkraby kochają gry. Podczas gier nie tylko miło spędzają chwile, ale także przyswajają wiedzę i inspirują się. Sale zabaw to świetny pomysł na spędzenie popołudnia. Są one ciekawą alternatywą piaskownicy, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Bawialnie to także miejsca, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy stworzyć idealne miejsce do gier dla milusińskich, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór kolorów oraz motywów pojawiających się w bawialniach. Ściany można na dodatek upiększyć za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel doskonale równoważy, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Kolory w świecie dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one działać na rozwój młodego człowieka: pobudzać ciekawość i pomagać w zasypianiu. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór barw i zachowanie harmonii między nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa dziecko gdy maluje albo rysuje, bardzo często przedstawia jego nastrój. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – postaci z bajek konta zwierzątka

Salę zabaw można pomalować jednym kolorem. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Ciekawe murale najczęściej spotykane są w żłobkach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu dekoracje inwestują także osoby organizujące imprezy dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Jest w czym wybierać. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza Pixar i DreamWorks. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: Jaś i Małgosia, syrenka Ariel, czy Kubuś Puchatek.

Dobrym patentem na aranżację bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko udekorujemy ściany, ale także rozbudzimy kreatywność malucha. Obrazki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeżeli wybierzemy jako motyw przewodni rysunku przykładowo: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne obrazy dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – 0 farbach słów kilka

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takiej sytuacji sprawdzają się między innymi farby wodorozcieńczalne. Pamiętać musimy o tym, że pośród maluchów są także alergicy. Dlatego tak istotny jest dobór bezpiecznych produktów.

Malowanie bawialni – korzyści

Zastosowanie artystycznego malunku jako dekoracji wszelkich sal do gier to trafiony plan na wyróżnienie się na tle konkurencji, a obecnie ma to kluczowe znacznie. Maluchy zwrócą uwagę na interesujące elementy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy zakamuflować jej braki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Wielu plastyków oferuje swoje usługi. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Umilenie czasu dzieciom, poprzez udekorowanie ścian istotne jest też na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Malowanie bawialni w przedszkolu —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok