skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Kupię zadłużoną spółkę
20 lutego, 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze
20 lutego, 2017

Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy prawidłowe ocieplenie domu oddziałuje na wydajność energetyczną? Naturalnie. Z wysoką efektywnością energetyczną idą w parze oszczędności pieniężne, ze względu na redukcję straty ciepła. Profesjonalne ocieplenie domu spowoduje, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W ogromnym spektrum produktów ociepleniowych pojawiła się jakiś czas temu pianka poliuretanowa – lekka, wchodząca w skomplikowane wnętrza, gwarantująca maksymalną ochronę termiczną. W dużym skrócie atrakcyjna w najmniejszym calu. W tym artykule pragniemy Wam przedstawić ją z bliska, by dowieść, że w budownictwie czasem dobrze jest postawić na innowacyjność, a nie na typowe rozwiązania.

Izolacja natryskowa, gdyż tak też mianuje się technologię wykorzystującą piankę PUR, idealnie odnajduje się w najsurowszych warunkach. Firmy budowlane ochoczo korzystają z niej w budownictwie lokalowym, jak i przemysłowym. Podstawową zaletą pianki PUR jest jej lekka waga, w przeciwieństwie do standardowych materiałów ociepleniowych. Dzięki tej wartości pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co znacznie rozwija możliwości jej wykorzystania. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które przybliżymy Wam w tym artykule. Jesteście zainteresowani?

Izolacja otwartokomórkowa do poddaszy

Jak samo określenie sygnalizuje, pianka otwartokórkowa cechuje się otwartą budową komórek. Wilgoć nie gromadzi się w środku mieszkania, lecz lekko przepływa przez powłokę izolacji na zewnątrz. Wskazana cecha profesjonalnie szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest niezwykle niski. Niezmiernie kluczowym plusem pianki otwartokomórkowej jest użycie wody jako elementu spieniającego. Znaczy to, że ten rodzaj ocieplenia jest wysoce ekologiczny i może być z powodzeniem wdrażany w każdej konstrukcji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie polecana w budownictwie pasywnym, w którym stawia się na artykuły o silnych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodzi ciepła, przez co zostaje ono zamknięte w środku. Blokuje natomiast dopływ pyłu i minimalizuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najlepsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Pianka zamkniętokomórkowa w izolacji natryskowej

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma znacznie szersze zastosowanie, niż izolacje otwartokomórkowe, a to ze względu na zamkniętą strukturę komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie pochłania wilgoci, jest wytrzymała na zgniatanie i może być stosowana w pełnym zasięgu temperatur. Ponadto wyróżnia się znacznie lepszym wskaźnikiem przewodzenia ciepła. Te walory sprawiają, że pianka zamkniętokomórkowa znajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy kanalizacji. Przez wzgląd na wysoką gęstość wykonuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej

System pianki poliuretanowej złożony jest z dwóch kluczowych elementów – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w związaniu z wodą tworzą pianę o zwartej strukturze i dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR powstaje dopiero w miejscu aplikacji, co mocno skraca czas zrealizowania ocieplenia. Elastyczna postać pianki sprawia, że dociera ona w skomplikowane miejsca, wykluczając tym samym powstawanie tzw. mostków termicznych, co nie było możliwe przy aplikacji tradycyjnych artykułów ociepleniowych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża struktury domu. Z tego powodu może być używana zarówno w współczesnym budownictwie, jak i przy remontach starych budynków, czy przy stawianiu hal przemysłowych o ogromnej powierzchni. Warto nadmienić też, że izolacja pianką jest niezwykle wydajna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że zachowuje swoje cechy przez wiele lat. Utrzymuje ciepło w domu w okresie zimowym i nie doprowadza do przesadnego nagrzania się wnętrza w lato – działa zatem na dwa fronty. Dodatkowo pianka PUR nie wywołuje żadnych reakcji uczuleniowych, co zwiększa grono jej zwolenników. Nie jest także interesującym surowcem dla gryzoni, czy insektów, których bytność w mieszkaniu jest raczej źle postrzegana. Pianka poliuretanowa to po prostu nowatorski materiał ociepleniowy.

Pianka z poliuretanu może być używana w skrajnej skali temperatury i w trudno dostępnych powierzchniach. Jest to najskuteczniejszy system do ocieplania poddaszy i fundamentów. Pianka PUR może być używana w budownictwie rodzinnym, jak i w budownictwie industrialnym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest produktem ekonomicznym, przyjaznym środowisku i dogodnym dla alergików. Położenie izolacji natryskowej pochłania dokładnie mówiąc kilka chwil. Chyba nie musimy już Was dalej uświadamiać, że ocieplenia z pianki poliuretanowej są najodporniejsze i najbardziej wydajne. Odwiedź stronę www firmy KDK Pro – fachowców od izolacji natryskowej i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej technologi: Ocieplanie Poddasza

Strona używa cookies
Ok