Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
20 lutego, 2017

Kupię zadłużoną spółkę

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

Czy problem zadłużenia polskich spółek jest poważny?

W Polsce aktywnie działają rozliczne rodzaje spółek, np. cywilna, partnerska lub akcyjna. Większość osób rozpatruje je jak opcję na atrakcyjny interes, jako działalność gospodarczą, która może zapewniać w krótkim okresie satysfakcjonujące dochody. Bez względu na to, na jaki rodzaj spółki się decydujemy, powinniśmy dobrze rzucić okiem jakie postulaty powinniśmy spełnić. Spółki osobowe funkcjonują odrębnie niźli spółki kapitałowe. Jeśli bynajmniej nie chcemy trawić czasu na otwieranie nowej spółki od zera, możemy kupić spółkę typu shef companies, jaka jest wcześniej zarejestrowana, natomiast działalność mamy możliwość zacząć błyskawicznie. Bynajmniej nie ma również jakiegokolwiek problemu z ich sprzedawaniem. Skup zadłużonych spółek współcześnie jest w Polsce w stadium rozrostu.

W naszym kraju egzystuje mnóstwo tych „tworów”, jakie są mocno zadłużone. Koszt, który pierwotnie miał mnożyć zarobki, finalnie staje się zanadto dużym bagażem, by nieprzerwanie go nosić. Zaledwie w 2011 roku CEZ i MOL posiadały zobowiązanie w skali 25, 4 mld złotych, zaś Orlen i Lotos łącznie na przeszło 16 mld złotych. Na następnych pozycjach widniały w niniejszym czasie kolejno: GTC, TPSA, CEDC, TVN, Cyfrowy Polsat oraz PGNIG. Do sprawdzania faktycznie poważnych zadłużeń wykorzystywane są specjalne narzędzia, np. rating Altmana albo EBITDA. To ostatnie jest zwykle obsługiwane poprzez banki do obserwowania, na jakim pułapie jest zadłużenie oraz czy zapora 3 jednostek bynajmniej nie została naruszona.

Na czym polega sprzedaż spółek z długami?

W tej chwili sporo firm posiada w swojej ofercie skup spółek z długami, który bazuje ogólnie rzecz biorąc na przeniesieniu pełnomocnictw do niej na następną osobę. Najczęściej same zakupują spółki od Zarządu lub znajdują kupca na wkłady. Jeżeli planujemy się zorientować, jakie firmy w danym momencie się tym zajmują, wystarczy, że wpiszemy w Google wyrażenia „kupię zadłużoną spółkę” lub ”kupię spółkę z długami”. W sporej liczbie przypadków przedsiębiorstwa są zainteresowane nabyciem spółek: z zadłużeniami względem interesantów oraz instytucji (ZUS, US albo banki), „czystych” (w ogóle nie posiadających żadnych obrotów, lecz także wcale nie mających żadnych debetów), na etapie niewypłacalności, podczas weryfikacji przez instytucje narodowe (PIP, ZUS, US), w okresie kasacji, z utraconym inwentarzem, z utraconymi dokumentami czy obowiązującymi leasingami. Jeżeli spółka wywołuje same szkody, trzeba zastanowić się nad jej odsprzedaniem.

Kroki odsprzedaży spółki z długami:

  • Zrealizowanie podsumowania budżetowego, jakie jest podstawą do negocjacji ceny za udziały w spółce z długami
  • Przeniesienie pełnomocnictw w biurze u notariusza – tworzony jest akt notarialny oraz deklaracja sprzedania udziałów
  • Odwołanie członków Zarządu i zgłoszenie kolejnych z szansą metamorfozy nazwy i adresu spółki
  • Wyrównanie PKD oraz zwiększenie zasobu zakładowego spółki
  • Objęcie pełnej dokumentacji
  • Utworzenie wszelkich nieodzownych dokumentów do KRS, GUS, US i ZUS.

Często zadłużona spółka jest nadmiernie intensywnym obciążeniem. Nie tylko ekonomicznym, ale też duchowym. Na dotkliwe skutki są narażeni inicjatorzy oraz rodzina, wielekroć nękani przez pożyczkodawców. Spółka wytwarzająca straty wytwarza kolejne długi – jeszcze wyższe, które wreszcie robią się „nie do pokrycia”. Mnóstwo firm zakupujących zadłużone spółki potrafią w tej sytuacji pomóc i zatrzymać „błędne koło zobowiązania”.

Sprzedaż spółki bez historii

Zwykle firmy, które interesują się kupieniem zadłużonych spółek, oferują także odsprzedaż owych gotowych, nie posiadających jakiejkolwiek przeszłości, bez poręczeń. To świetny koncept dla osób, którzy pragną natychmiast rozpocząć inwestycję lub pracę. Równolegle nie planują przechodzić całkowitej procedury związanej z organizowaniem spółki. Teraz można kupić gotowe spółki, które mają numery REGON, KRS, NIP, VAT oraz VAT-EU, potwierdzenie o niezaleganiu względem US albo poświadczenie o niezatrudnianiu jakichkolwiek pracowników. Przed zakupem najlepiej oprócz tego poprosić o zrobienie kolejnych wpisów albo założenie konta firmowego w banku. Firmy nabywające spółki zabezpieczają kompleksowe usługi, sprawność realizowania wybranych prac i bezpieczeństwo całej transakcji.

Jak konkretnie wygląda zakup nowej spółki? Nieodzowne są nade wszystko: skan dokumentu osobistego udziałowców i członków Zarządu, numery NIP, opcja rozdziału udziałów, dokładna lokalizacja siedziby spółki, nazwa spółki, kierunek jej aktywności, skład zarządu oraz opcja jego reprezentowania. Wszystkie niezbędne formalności są przygotowane w ciągu jednej doby. Jeżeli partnerem jest cudzoziemiec, wtedy u notariusza jest zobowiązany oprócz tego stawić się tłumacz przysięgły. Pozostałymi usługami oferowanymi przez przedsiębiorstwa skupujące spółki są księgowość, usługi z obszaru rachunkowości, kadr oraz płac, pomoc podatkowa, jak również ewidencja kolejnych spółek. Jeśli zamierzasz dowiedzieć się więcej, kliknij w ten odsyłacz – Sprzedam zadłużoną spółkę

Strona używa cookies
Ok