Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
20 lutego, 2017
Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość
Bezbolesne leczenie nadpotliwości
23 lutego, 2017

Będąc kierowcą zastanawiasz się zapewne jak udoskonalić swoje kompetencje w ruchu drogowym. Niewątpliwie najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez przejęcia pewnych zachowań w ruchu drogowym trudno będzie Ci zrozumieć reguły sprawnej i bezpiecznej jazdy. Prawdziwa umiejętność jazdy zaczyna się wtedy, kiedy zyskujesz świadomość niebezpieczeństwa i potrafisz kierować nie tylko pojazdem, a także własną wyobraźnią. Doskonale wiemy, że nie zawsze dasz radę zaznajomić się z odrębnymi sytuacjami w trakcie podróży. Z tego względu, jako profesjonalny ośrodek udoskonalania techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest rozwijanie odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach drogowych. Startując od złych czynników atmosferycznych, przebrniesz z nami przez każdą, najmniej spodziewaną sytuację na drodze i spostrzeżesz na czym polega aktywna i bezkolizyjna jazda autem.

Do kogo skierowany jest kurs jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla świeżych kierowców, jak i dla osób, które specjalizują się w zawodowych prowadzeniu pojazdów od wielu lat. W podstawowym założeniu zamiarem szkolenia, jest uformowanie u kierowców prawidłowych reakcji wobec niebezpieczeństw, które czekają na nich w ruchu drogowym. Dodatkowo zamiarem ćwiczeń jest zdobycie umiejętności w zakresie oszczędnej eksploatacji samochodów, która wpływa na poprawę jakości jazdy i na bezpieczeństwo każdego z członków ruchu ulicznego, a również na zwiększenie użytkowości naszego samochodu.

Kurs jazdy defensywnej w teorii

Defensywna technika prowadzenia samochodu oparta jest na kilku założeniach. Głównie łączy się ona z należytym przygotowaniem pojazdu przed jego użyciem, jak i z zagwarantowaniem sobie ergonomii prowadzenia. W trakcie kursu zapoznamy Państwa z niezbędnymi czynnościami dotyczącymi eksploatacji auta. Przedstawimy jak kontrolować poziom płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dopasować wysokość siedzenia do wzrostu, by polepszyć widoczność drogi. Jazda defensywna to również umiejętność dopasowania szybkości i stylu jazdy do danych warunków atmosferycznych i stanu powierzchni jezdni. Przybliżymy Wam jak stosować nowoczesne technologie hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Dodatkowo nauczymy Was rozszyfrowywania postępowania innych uczestników drogi, w taki sposób by jak najbardziej efektywnie odpowiadać na ryzyko. Bardzo kluczowym momentem szkolenia jest wyćwiczenie odpowiednich reakcji psychologicznych przed, oraz po wypadku. Zaprezentujemy Wam jak radzić sobie ze stresem i jak pobudzać innych uczestników ruchu do poprawnych zachowań w trakcie jazdy.

Etapy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej złożone jest z z trzech cykli. Na starcie każdy kierowca będzie partycypował w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem symulatora auta osobowego, samochodu ciężarowego, jak i autokaru, w zależności od charakteru szkolenia. Prowadzącemu samochód będzie towarzyszył doświadczony instruktor, który na tym stopniu zajmuje się jedynie obserwacją trybu jazdy i analizą reakcji na bodźce zewnętrzne. W trakcie prowadzenia samochodu, kursant będzie miał sposobność wypróbowania własnych kompetencji w warunkach nadzwyczajnych. Scenariusz nauki zakłada odtwarzanie rozmaitych, trudnych do przewidzenia wydarzeń na drodze takich jak śliska powierzchnia, poprzeczny wiatr, zminimalizowanie warunków widzialności przez mgłę i jasne światło, ruchomy towar, wtargnięcie pieszego na ulicę, oraz kilka pozostałych okoliczności.

Kolejnym fragmentem szkolenia są lekcje z teorii podczas których kursanci zapoznają się z obserwacją trybu jazdy i z zazwyczaj popełnianymi czynnościami, które sa w stanie spowodować kolizję. na drodze. W trakcie ćwiczeń zostaną im wyjaśnione podstawy bezpiecznego kierowania samochodem po drodze i wytyczne pierwszej pomocy w chwilach wymagających ingerencji lekarskiej. Uczestnicy kursu będą mogli zrozumieć techniczne możliwości wyeksploatowania prywatnego samochodu, by podnieść bezpieczeństwo prowadzenia, a również zostaną im zaprezentowane przypadki różnych zjawisk drogowych, wraz z szczegółowym wyjaśnieniem przyczyn i skutków. Dodatkowo instruktorzy pokażą jak normy jazdy defensywnej wpływają na ograniczenie niebezpieczeństwa wypadku w ruchu samochodowym.

Finalna część, praktyczna, polega na ponownym prowadzeniu samochodu w symulatorze. Tym razem jednak trener aktywnie uczestniczy w lekcji i doradza studentowi jak zastosować zasady jazdy defensywnej podczas normalnej eksploatacji samochodu. Na pojedynczych przykładach przedstawi, jak powinna budować się odpowiedź kierowcy na określone zjawisko.

Wytworzenie instynktownego przewidywania ryzyka na drodze może przyczynić się do minimalizacji wypadków i kolizji, na jakie zwłaszcza narażone są osoby, które pracują jako zawodowi kierowcy i muszą dawać sobie radę z groźnymi czynnikami na drogach. W realizowanym przez nas kursie mogą brać udział osoby indywidualne, jak i pracownicy przydzieleni przez daną firmę w ramach poprawienia techniki prowadzenia pojazdu. Kurs jazdy defensywnej ma wpływ na optymalizację techniki jazdy i podniesienie się poziomu bezpieczeństwa członków ruchu samochodowego, jak i dostarczanego ładunku. Uczestnicy po zakończonym kursie będą w stanie precyzyjniej unikać niebezpieczeństw drogowych i dokładniej zwalczać uczucia w sytuacjach kulminacyjnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, przygotowywany w naszym instytucie szkoleniowym. Zapewniamy gratisowe podręczniki i sprawdzoną kadrę nauczycieli. Naszą specjalizacją są fachowe szkolenia, które podnoszą bezpieczeństwo kierowców. ODTJ

Strona używa cookies
Ok