Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia szczękowa – zabiegi stomatologicznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Czyste powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na niezłe zdrowie, ale też na skuteczność. Najlepsza jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, oznaczają podstawę naszej wygody i dodatnio wpływają na naszą motywację i zdolność wykonywania zadań. By zagwarantować sobie korzystne warunki o każdej porze roku przeważnie decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej reguluje temperaturę w środku mieszkania zapewniając nam chłód w czasie upałów. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby zdobyć jak największy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie komfortowej temperatury w środku mieszkania latem, gdy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury w środku mieszkania, zapewniając chłód i komfort cieplny nie zważając na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach z reguły wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się jedynie w okresie letnim. Wiele klimatyzatorów może także ocieplać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna centralnego ogrzewania czy pozostałych systemów grzewczych, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w wentylacji mieszkań. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia budynków pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zbiera z zewnątrz zimne. Dla regulacji temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, zimne powietrze należy ocieplić, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i w ten sposób filtrują powietrze wprowadzane do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Zapewnia nam oszczędność energii i ochronę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu w środku pomieszczeń jest połączenie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę korzyści z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny w środku mieszkania i dojście świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odgrodzić się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma również pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja-bydgoszcz.pl

Strona używa cookies
Ok