Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
6 marca, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie szkodników drewna
6 marca, 2017

Metody zwalczania insektów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Owady są obecne w naszych domach, w znacznych zakładach fabrycznych i w środowisku naturalnym. Ogólnie rzecz biorąc są naszymi sąsiadami, czy tego chcemy czy nie. Nie ma miejsca na świecie w którym nie żyją insekty. Niektóre z nich przystosowały się nawet do przetrwania w bezkompromisowych warunkach – w temperaturze sięgającej 40 stopni i w arktycznym mrozie. Jesteśmy po prostu skazani na współżycie z tymi często nieproszonymi gośćmi.

Szkodniki takie jak pluskwy, karaluchy, czy muchy przenoszą szkodliwe dla zdrowia zarazki. Z kolei korniki niszczą drewno, nagminnie wykorzystywane do konstrukcji domów jednorodzinnych. Nie dziwi zatem wiadomość, że bardzo duża liczba z nas pragnie się ich po prostu pozbyć.

Sposoby likwidowania owadów są niejednorodne, od proszków zwilżanych po zamgławianie techniką ULV. Bardzo ważne jest żeby w poszczególnym przypadku skonsultować się z fachową firmą specjalizującą się w dezynsekcji, która dobierze stosowne procedury i starannie zabezpieczy dom, czy też zakład wytwórczy.

Zwalczanie insektów to niezwykle często konieczność. A uwierzcie nam, szkodniki takie jak karaluchy, czy pluskwy zszargały nerwy nie jednej osobie. Jeżeli także masz kłopot z tymi okropnymi robakami, zobacz co możesz uczynić, by pozbyć się ich ze swojego życia.

Pluskwa domowa – jak sobie z nią radzić?

Pluskwy domowe to nieduże wielkość ciała pluskwy sięga tylko 6mm) insekty, które żywią się krwią ssaków. Przeważnie można je wyszukać w sąsiedztwie żywiciela, czyli na zasłonach okiennych, w zakamarkach łóżek, czy w dywanie. Ugryzienie pluskwy jest bezbolesne. Natomiast na skórze osób uczulonych na te owady może pojawiać się charakterystyczny i uciążliwy obrzęk, zbliżony do ugryzienia komara. Pluskwy w mieszkaniu to absolutny koszmar. Uwielbiają zwilgotniałe środowisko, stąd też zazwyczaj można je spotkać w budynkach campingowych ulokowanych nad zbiornikiem wodnym, lub w pobliżu lasu. Technologie zwalczania pluskiew są bardzo różnorodne. Przy wykryciu tych owadów należy konkretnie posprzątać mieszkanie – odkurzyć i wyczyścić powszechnie dostępnymi preparatami chemicznymi wszelkie zakątki. Jeśli to nie nic nie zmieni wskazana jest wizyta firmy wykonującej dezynsekcję. Pewnie wykona ona zabieg gazowania, który w całości wyeliminuje pluskwy z budynku.

Skuteczne usuwanie karaluchów

Na widok karalucha przechodzą po plecach ciarki. Spłaszczone ciało wspierające występowanie w niewielkich szczelinach. Pazurki zapewniające wspinanie się po stromych obiektach i te ruchliwe czułki. Pasożyt jak z najgorszego koszmaru, który żyje w naszych pokojach. Francuzy, czy bardziej specjalistycznie nazywane karaczany prusaki często żyją w szpitalach, sklepach, obiektach gastronomicznych i obiektach mieszkalnych gdzie gdzie mogą bez problemu zjadać resztki produktów konsumowanych przez człowieka. Te insekty brudzą artykuły spożywcze i co szkodliwsze, transportują szczególnie groźne zarazki powodujące choroby takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów to zabieg polegający na stworzeniu specjalnej trutki przyrządzonej z mocnych środków chemicznych.

Jak pozbyć się korników?

Kornik drukarz, postrach każdego leśnika, to owad należący do chrząszczy z grupy kornikowatych. Ten maleńki owad (długość korpusu sięga najwyżej 9 mm) oblega słabe i stare drzewa, zmierzając zazwyczaj do obumierania dużych ekosystemów leśnych. Zazwyczaj żeruje na świerkach pospolitych, choć nie lekceważy takich gatunków drzew jak jodła, sosna i modrzew. Batalia z tym niszczycielem jest niezwykle kłopotliwa, ponieważ korniki mnożą się w szybkim tempie. Ich gruntowne usunięcie nie jest nierealne, ale jest niezwykle trudne. Skuteczną techniką eliminowania korników jest fumigacja. Jest to zabieg zwalczania szkodników drewna przy zastosowaniu gazu lub dymu. Gazowanie zmierza do całościowej likwidacji korników, nie szkodząc przy tym strukturze drewna.

Pasożyty to kłopot z którym radzi sobie cały świat. Szkodniki występują bowiem obojętnie od czynników klimatycznych i materialnych. Bardzo często ludzie kojarzą występowanie insektów z niskimi standardami życia co znaczy tylko, jak niewiele o nich wiedzą. Przykładowo francuzy żyją w bardzo luksusowych budynkach mieszkalnych, gdzie mogą zjeść resztki różnych pokarmów. Istnieją sytuacje również że spotykane są w luksusowych restauracjach, gdzie pracownicy dbają o standardy czystości. Nigdy nie wiesz gdzie możesz spotkać robaki. Ale jesteś już świadomy tego jak możesz je wyeliminować.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilku lat aktywnie świadczy usługi dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Używając profesjonalnych środków chemicznych w ekspresowym czasie eliminuje jakiekolwiek owady z budynków lokalowych i użytkowych. Idealnie radzi sobie z usuwaniem szkodników, które nie są chciane w naszych domach. Przedsiębiorstwo Insektpol dba o nasz komfort i zdrowie, oferując niezawodne i innowacyjne procedury likwidacji pasożytów. Proponuje swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to skuteczność, sumienność i profesjonalizm w tępieniu insektów.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Kliknij na stronę firmy Insektpol i skonsultuj się z ekspertami od dezynsekcji: zwalczanie pluskiew Gdańsk

Strona używa cookies
Ok