Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja, czyli jak pozbyć się szkodników drewna
6 marca, 2017
Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Metody zwalczania insektów
6 marca, 2017

Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co wybrać? Drogi depilator, ciepły wosk czy laser?

Współcześnie każda kobieta chce posiadać idealne ciało, koniecznie bez ani jednego włoska! Część z nas nie zamierza tracić czasu na wybieranie kremów na potrzeby usuwania włosów, z którymi musimy pozostawać pod prysznicem 20 minut. Golarka manualna, bolesny wosk, kosztowne akcesoria na potrzeby usuwania owłosienia w domu – powinny raz na zawsze odejść. Został opracowany w ostatnim czasie ich następca – innowacyjny laser, który może zredukować włosy z całego ciała i to do końca życia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – to przeczytaj niniejszy artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest niezmiernie uciążliwe. Wie to zapewne każda kobieta. Rosnące włoski są intensywniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz trudniej ich nie zauważyć. Jeżeli planujemy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wówczas powinnyśmy koniecznie wiedzieć jak to po prostu zrobić, bo można zrobić sobie krzywdę, a konkretniej uszkodzić skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie możemy zapomnieć o właściwej pielęgnacji, gdyż to kwintesencja znakomicie gładkich nóg (bądź innych części ciała). Może najwyższy czas skorzystać z dobrodziejstwa rewolucyjnych technologii i zdecydować się na laser? To skuteczna metoda, jednak w sumie nie jest aż taka oczywista. Należy zapisać się na co najmniej kilka kosztownych sesji, żeby kosmetolog usunęła wszystkie włoski już na zawsze. Niezwykle ważne jest przygotowanie skóry do wspomnianego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo i pociągającą, doskonałą skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile czasu marnujesz na pozbywanie się włosów z nóg czy pach? Jeśli kupiłaś w drogerii jednorazowe golarki to trwonisz w każdy dzień aż 7 minut, co daje blisko 167 godzin każdego roku. Golarka elektryczna lub bawełniane paski z woskiem wyłącznie na pierwszy rzut oka są efektywne, bowiem należy je wykorzystywać nie mniej niż przez pół godziny co kilka tygodni. Do tego dochodzą specjalne balsamy, kremy i kolejne kosmetyki, które mają koniecznie opóźnić rośnięcie włosków lub ich wrastanie. Depilacja woskiem jest nieprzyjemna i naturalnie dzięki niej można mieć później komplikacje z wrastaniem włosków. Na dodatek w ogóle nie jest aż tak tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie zabiegi, możemy stanowczo stwierdzić, że epilacja laserowa jest najkorzystniejsza i niedroga. W Polsce renoma tego zabiegu krótko mówiąc nie jest wciąż dostateczna. Bardzo dużo Kobiet dowiaduje się o takiej możliwości podczas zapisywania się na inne zabiegi, np. rozgrzanym woskiem. W zasadzie nie chcą sprawdzić o co chodzi, ponieważ mówiąc w skrócie nie mają pojęcia na czym polega. Poza tym o epilacji za pomocą lasera krąży mnóstwo błędnych opinii.

Powód? Bowiem pojęcia „depilacja” oraz „epilacja” są wykorzystywane wymiennie Da się to zaobserwować choćby po tekstach w sieci, lub opiniach rozmaitych osób w częściach na komentarze i na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz absolutnie nie polega wyłącznie na tym, że w pierwszym spośród tychże terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W typowej depilacji (przykładowo za pomocą wosku lub maszynką elektryczną) włosek jest usunięty, jednak tylko z zewnątrz. Cała cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek są zdrowe. Dlatego depilację musimy tak często powtarzać. Depilacja laserowa jest metodą trwałego redukowania owłosienia. Niszczy meszek, cebulkę oraz ową brodawkę – a rezultatem jest brak perspektywy regeneracji włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest najzwyczajniej w świecie skoncentrowanym światłem. W czasie wizyty emitowany jest impuls. Melanina, czyli barwnik znajdujący się we włosach, wchłania doprowadzane światło. Podczas oddziaływania aparatury jest generowane ciepło, natomiast włos wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest usuwany. Wydajność wiązki promieni bazuje na tym, czy od razu uszkodzi poszczególne cebulki z meszkiem czy tylko je osłabi. Wiele urządzeń, które wykorzystuje się w domach bądź klinikach kosmetycznych jedynie pogarsza mechanizm wyrastania włosa. Więc po pewnym czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Czucie bólu jest rzeczą indywidualną, lecz nie wolno na sto procent ogłosić, iż depilacja laserowa absolutnie nie boli. W trakcie wysyłania impulsu Pacjentki opowiadają o tym, iż wyczuwają lekkie ukłucia czy mrowienie. Najmniejsza bolesność pojawia się przedramionach i łydkach, natomiast najmocniejsza w okolicach intymnych i pod pachami. Jest to niemniej faktycznie znikomy, niewiele znaczący ból, bowiem raz na zawsze pozbywamy się owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jednokrotny zabieg na sto procent nie da satysfakcjonujących efektów. Wiązka lasera usuwa podczas jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W części przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednakże u jednej piątej Klientek nieuniknione są zabiegi przypominające, bowiem zwykle w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie mogą zacząć rosnąć oraz trzeba udać się na jeszcze jeden na zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Kolor włosków przez cały ten czas był szczególnie ważny, natomiast lasery zakupione w salonach kosmetycznych w ogóle nie mogły poradzić sobie z włosami jasnymi, rudymi bądź siwymi. Złotawe owłosienie było jednym z przeciwwskazań do epilacji z użyciem lasera, ponieważ lasery medyczne miały dylemat z rozróżnianiem włoska od skóry. Teraz korzysta się raczej z lasera Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w innowacyjne akcesorium do obserwacji włosów i skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się dopuszczalne epilowanie chociażby szczególnie jasnych włosów. Laser Palomar Vectus usuwa włosy w mocnym, ciemnym kolorze – czarne, brązowe – oraz ledwo widoczne, m in. ogniste oraz blond. Impuls świetlny jest dostosowany na potrzeby barwnika włosów oraz odcienia cery, by nie doszło do żadnych poparzeń. Parametry są w takiej sytuacji na każdym kroku niezwykle dokładnie dobierane, aby Klientki odczuwały maksymalny komfort w czasie wizyty.

Kto bynajmniej nie może nadal korzystać z terapii depilacji przy użyciu wiązki lasera? Niewątpliwie Klientki, które posiadają popielate włosy. Są one całkowicie pozbawione barwnika, a kuracja po prostu się nie uda.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być w bardzo dobrym stanie, nie może być na niej żadnych obrażeń, ani zbyt suchych obszarów. Na parę dni przed terapią trzeba poświęcić parę chwil na prawidłową pielęgnację. Przed każdym zabiegiem skóra musi być wolna od zanieczyszczeń (bez smarowideł wyszczuplających, kremu barwiącego itp.). Nadzwyczaj ważne jest ponadto precyzyjne ogolenie skóry, gdyż absolutnie nie można epilować skóry podrażnionej. Gruntowne ogolenie daje pewność komfortowego i do pewnego stopnia niebolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed zabiegiem każda Klientka zdecydowanie powinna skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi głównie o wykluczenie przeciwwskazań. Wtedy dopasowywana jest głowica – o mniejszych gabarytach albo o większych rozmiarach w zależności od wybranej partii ciała. Większą stosuje się na rozległych rejonach, np. udach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przykładana do wybranego rejonu na tzw. „zakładkę”. Z boku wygląda to w ten sposób, że jakaś lampa z wiśniowym oświetleniem jest przystawiana bez przerwy do ciała. Po zabiegu kosmetolog smaruje kremem kojącym cały rejon, na którym zabieg był robiony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Bezzwłocznie po terapii i przez co najmniej kilka następnych dni musimy bezwarunkowo smarować miejsca po epilacji z użyciem lasera kosmetykami, które w swoim składzie mają panthenol czy inne substancje wychładzające i łagodzące. Przez około tydzień wcale nie można korzystać z peelingów złuszczających, należy zrezygnować całkowicie z kremów przesuszających skórę, promieni słonecznych, basenu i sauny. Jeśli wytworzą się strupki, wcale nie wolno ich ściągać (bowiem powstaną wtedy blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji całego ciała. Możemy zatem pozbyć się do końca życia nadmiernego owłosienia z łydek, bikini, pod pachami. To świetny zabieg dla osób, które mają niepotrzebne owłosienie w rejonie twarzy lub na plecach oraz przeszkadza im to, np. na basenie.

Czy każdy może iść na zabieg?

Istnieje co najmniej kilka typów dolegliwości, jakie są istotnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji za pomocą lasera. Są to między innymi niekontrolowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia nowotworowe, łuszczyca bądź intensywne choroby skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie zrealizuje zabiegu, w przypadku kiedy zażywamy leki z retinoidami czy pijemy pewne zioła. Zabieg powinien być zrobiony w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, ponieważ wówczas możemy z nim przedyskutować wszystkie komplikacje ujawniające się dokładnie po nim.

Kiedy najlepiej zapisać się na zabieg epilacji laserowej?

Generalnie rzecz ujmując, zabiegowi depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego można poddać się kiedy tylko chcemy. Należy wprawdzie pamiętać, że po zabiegu nie wolno w jakimkolwiek przypadku leżeć w słońcu na plaży, wędrować na basen lub próbować balsamów na bazie alkoholu (intensywnie podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg wolno nam zrobić w najchłodniejszych miesiącach, bo finalny zabieg będzie miał miejsce na początku wiosny. Cała terapia trwa dosyć długo, ponieważ następne sesje muszą być robione w optymalnych odstępach czasu. Zimny koniec roku zatem to odpowiedni termin, by zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, zaś wiosna, ażeby odkryć ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej kliknij w ten odnośnik – Depilacja

Strona używa cookies
Ok