Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Bezpieczne i efektowne balustrady schodowe
23 marca, 2017
gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny Studio Toruń
Gorące nożyczki – o efektach strzyżenia na gorąco
26 marca, 2017

Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

Jak udekorować mieszkanie? – kilka ciekawych pomysłów

Elementy zdobnicze powinny być dopasowane do całego stylu, w którym mieszkanie zostało przygotowane. W sieci mamy możliwość odnaleźć kilkanaście zakładów sprzedających szklane figurki, wielkoformatowe zdjęcia, nogi drewniane do mebli albo kolorowe pudła do kolekcjonowania drobiazgów. Jeśli jednak ogólnie rzecz ujmując nie zamierzasz dużo inwestować, spróbuj zrobić elementy dekoracyjne na własną rękę, przykładowo z kartonu, z rolek po papierze toaletowym lub zwyczajnie stwórz swój pierwszy obrazek.

„Szpulki” po papierze toaletowym mogą wyglądać początkowo pospolicie – małe, szare oraz są dobre wyłącznie do pojemnika na śmieci. Mamy szansę jednak skombinować z nich fantazyjne kreacje na ścianę. Wystarczy pociąć dowolną rolkę (naturalnie przedtem trzeba ich trochę nazbierać) oraz pokryć warstwą farby w rozpylaczu (opcjonalnie farbą i brokatem). Wtedy trzeba zaprojektować jakiś konkretny kształt, konstrukcję, w której oddzielne elementy będą klejone na ścianę i już! Jeszcze jednym pomysłem – na święta Bożonarodzeniowe oraz Wielkanocne – jest wykonanie zwisających ozdób z owych rolek. Odcięte fragmenty trzeba ze sobą zlepić, natomiast poprzez jakąś z nich pociągnąć niteczkę lub sznur. Wspomnianych dekoracji można powiesić wiele, by efekt był jeszcze ciekawszy.

Od kilku miesięcy popularne są klosze przygotowane z papieru, gdyż dzięki nim niewielkie oraz duże lampy wyglądają rzeczywiście zachwycająco. Wystarczy powycinać piórka lub jakieś inne wzory w jakichkolwiek wielkościach i z nich zrobić ozdobę. Jeszcze jednym pomysłem jest wpisanie na piaskowym papierze (porównywalnym do starszego) utworu poetyckiego (lub skopiowanie fragmentu ulubionego utworu prozatorskiego), natomiast zaraz potem okrycie nim lampki nocnej.

Nogi drewniane od producenta

Jeżeli zależy Ci na ozdobieniu domu w zniewalający sposób, możesz skorzystać z mnóstwa oferty producentów mebli, przykładowo producenta nóg drewnianych. W asortymencie można znaleźć wspaniale dekorowane nogi do szafek, poręcze oraz maty drewniane. Otrzymywane są z najdoskonalszej jakości surowców – za pewne brzmi to jak slogan promocyjny – jednakże jest tak w rzeczywistości. Tym materiałem jest po prostu wspaniałej jakości drewno, m in. dębowe bądź sosnowe. Sprzęty dzięki dokładnie zdobionym nóżkom nadają pomieszczeniom oryginalny klimat. Drewno jest najsilniejszym surowcem, z którego od wieków otrzymuje się meble. Natomiast za pomocą odpowiedniej konserwacji będą piękną ozdobą przez kilkanaście lat.

Akcesoria stworzone z drewna możesz oczywiście przymocować samodzielnie. Krótko mówiąc nie musisz posiadać branżowej wiedzy, oprzyrządowania bądź „drugiej pary rąk”. Więc jeśli kupisz tralki z frezami, w sumie nie musisz dręczyć się, iż nie będą dobre. Producenci nóżek drewnianych są w stanie wykonać nóżki drewniane oraz inne akcesoria na zamówienie w jakiejkolwiek ilości. To znaczy, że masz szansę zamówić balustrady, które będą dostosowane do innych elementów wystroju. Ważne jest tutaj to, na co Ty liczysz, jakie projekty są w Twoim guście i jaki ma być efekt końcowy. Trzeba koniecznie porozmawiać z producentem akcesoriów do mebli lub z projektantem wnętrz, jeśli nie wiesz całkowicie na co się zdecydować.

Tralki – zabezpieczanie schodów i balkonów

Tralki to inaczej dodatkowe barierki, które montuje się na loggiach, po stronie zewnętrznej schodów i oknach. Najczęściej wiele tralek jest połączonych poręczą. Ich podstawową funkcją jest osłanianie miejsc, z których można spaść. Takie barierki posiadają rozmaite formy, jednakże popularnie wykorzystuje się barierki z drążkami (inaczej oczywiście tralkami), barierki szklane i barierki ze stalowymi linami. Barierki ze szczeblami przeważnie ustawia się w domach jednorodzinnych i mieszkaniach dwupoziomowych, w jakich zabezpieczają schody i balkony. Dobrze jest mieć na uwadze, iż balustrady mają dawać bezpieczeństwo wszystkim domownikom (również dzieciom), stąd też powinny być zgodne z prawem.

Równolegle są podstawowym motywem zdobniczym, który potrafi wyróżniać się z otoczenia kolorytem, dbałością o szczegóły oraz wysokością. Tralki, poręcze i kolejne akcesoria możesz wykonać u profesjonalnego rzemieślnika, ale musisz przygotować się na dobrą cenę. Ręcznie wykonywane artykuły są wyjątkowe – nie ulega wątpliwości nigdzie opisanych nie znajdziesz. Osoby pozostające w Twoim mieszkaniu z całą pewnością to spostrzegą.

Ogólnie można wyodrębnić wiele rodzajów balustrad (wyróżniają się z uwagi na strukturę):

Balustrady ażurowe – w których ulokowane są tralki.

Balustrady całkowite – są najsolidniejsze. Najczęściej stworzone z twardych elementów, np. betonu lub cegły.

Balustrady kurtynowe – są wytwarzane z całych fragmentów, które w następnej kolejności przyczepiane są do centralnej części, m in. ze szkła.

Schodki, których wysokość przewyższa 50 cm, powinny mieć osłonę w postaci bariery (lub podobnej konstrukcji) od strony zewnętrznej. Wielkość „przegrody” w przypadku budynków jednorodzinnych nie może być mniejsza niżeli 90 cm.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij w ten link – Nogi drewniane producent

Strona używa cookies
Ok