Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – rodzaje i cena
21 października, 2016
Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie samochodów
28 października, 2016

Oświetlenie kuchni – aranżacje

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz urządzenie kuchni w charakterze współczesnym to obecnie duże wyzwanie. Umeblowanie na doskonały błysk, obfita kolorystyka, nietypowe wyjścia dotyczące struktury pomieszczeń i światło. Najczęściej kuchnia nie jest zamkniętym miejscem w apartamencie, ale współwystępuje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się wówczas wyczerpać otwartą powierzchnię, żeby była nie tylko stylowa oraz eksponowała temperament gospodarza, ale także w całości wygodna. Kuchennych inspiracji w sieci oraz kolorowych gazetach odkryjemy – mówiąc skrótowo – mnóstwo. Wyszukanie mebli i innych sprzętów wcale nie powoduje aż takiej ilości kłopotów co odpowiednie podświetlenie. W modernistycznej kuchni powinno ono padać z paru punktów oraz co istotne – rozjaśniać powierzchnię „przygotowawczą”, inaczej blaty, na których tworzymy posiłki. W takim przypadku trafnym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Ażeby wnętrze naszego apartamentu absorbowało uwagę gości oraz równocześnie było niezawodne, można w nieskomplikowany sposób zainstalować światło przy schodach.

Oświetlenie LED – supercienka konstrukcja

Podświetlenie ledowe w kuchni jest naprawdę konieczne. Po pierwsze – LED -y czerpią o 85% mniej mocy niżeli konwencjonalne żarówki, co na pewno zauważy nasz portfel. Po drugie – dzięki niemu można błyskawicznie przyrządzić posiłki, myć naczynia oraz realizować kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy takiej technologii do własnej kuchni, korzystnie byłoby byśmy zaznajomili się z kolekcją przedsiębiorstwa Piraya. Zajmuje się konstruowaniem oraz dystrybucją oświetlenia meblowego oraz schodowego w rodzaju LED i to w najcieńszej możliwej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik przedsiębiorstwu udało się wypuścić na rynek supercienkie lampy do mebli o grubości 4,5 (6,5) mm. Zarazem korzystając z energii wyłącznie 3,5 W można zyskać jasność 350 lumenów. Podświetlenie wcale nie wygląda „sztucznie”, gdyż panel LED posiada znaczny wskaźnik oddawania barw Ra>85. Lampy Piraya zostały również wyposażone w załącznik dotykowy. Umożliwia on uruchamiać je oraz wygaszać je, kiedy muśniemy klosz lampy. Jest to unikalne rozwiązanie na rynku, jakie łączy cechę ultracienkości oraz metodę bazującą na przełączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości tylko 2,4 mm).

Oświetlenie podszafkowe – inspiracje

W przypadku lamp podszafkowych mamy szansę odkryć parę niebanalnych opcji w grupach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej znajdziemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie dostarcza rozrzucone oświetlenie analogicznie jak świetlówka, posiada opatentowany profil i łatwość dyskretnego zakamuflowania kabli wewnątrz lampy. Natomiast CREO MINI ECO ma najmniejszą grubość – raptem 4,5 (6,5) mm. Warianty z klasy CURRO ECO sprawdzą się nie tylko do kuchni, ale także do korytarza, rozmaitego typu wnęk i jako rozjaśnienie łazienki. Tymczasem DUO ECO posiada podwójne lampy o sumie energii liczącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli mamy na uwadze podświetlenie LED Premium mamy możliwość wyszukiwać spośród niemałej ilości gabarytów oraz modeli lamp, których nie należy przyczepiać z wykorzystaniem śrub. Np. oświetlenie z klasy Curro Super Slim mocuje się przy użyciu solidnej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma masę zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (wieloletnia żywotność lampy), niewysokie koszty korzystania, nieskomplikowane montowanie do mebli, nieobecność wiązań spawanych lub zgrzewanych, współczesny wygląd (dostosowanie do każdego awangardowego pomieszczenia), wyprodukowanie ze stali nierdzewnej z aluminiowym radiatorem lampy oraz łatwość zmiany żarówki LED.

Rodzaje lamp nadszafkowych

Na stronie firmowej można odszukać także interesujące pomysły na oświetlenie mocowane nad szafkami. Wybrać możemy lampy nadszafkowe w następujących klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wszystkie lampy przygotowane są w technologii Super Slim, czyli odznaczają się niedużymi gabarytami w odniesieniu do intensywności oraz mocy (100 luminów/W). Świecą pełną powierzchnią oraz są rozlokowane na wysięgniku o grubości jedynie 2,5 mm. Montaż jest wyjątkowo łatwy, zaś wygląd dobrze wpasowuje się w nowomodne wnętrza. Zaletą lamp nadszafkowych jest bardzo wysoka jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o mocy 35-40W) i możliwość serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni wariant ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest zapewne najbardziej porównywalna do konwencjonalnej lampy. Jednakże również i w tym przypadku okrągła część na przedzie jest umocowana na płaskim wysięgniku. Oświetlenie do instalacji ponad szafkami można zakupić w czterech kolorach: brązowym, „ceglastym”, zielonym i szarym.

Oświetlenie schodów LED

Przedsiębiorstwo Piraya, prócz dostarczania oświetlenia pod szafki kuchenne i lamp nadszafkowych, jest ponadto wytwórcą ciekawych rozwiązań w zakresie podświetlania schodów. Dokładnie oprawy Vigo, która posiada walcową soczewkę. To właśnie dzięki niej światło pada w prawidłowy sposób na schody. Oświetlenie schodów tego typu odróżnia się oryginalnym wyglądem, rewelacyjnym efektem optycznym, efektywnym odbiciem światła, małą temperaturą pracy, produktywnym rozproszeniem światła. Klosz lampy ma kształt „łuku” i naśladuje szkło, praktycznie w ogóle nie łapie kurzu i jest wyposażony w wykwintną folię z grafiką. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy wymienić panel LED.

Szczegółowe informacje można odnaleźć klikając w link – Oświetlenie schodów

Strona używa cookies
Ok