Optymalizacja stron internetowych na WordPress
17 września, 2020
Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość online

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Zalet nawiązania współpracy z biurem rachunkowym jest bardzo wiele. Podejmując współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zdobywa się styczność z wykształconym księgowym, to również wysokiej jakości obsługę. Chociaż w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu przeprowadza wyceny aktywów i pasywów, przygotowuje zestawienia sald i obrotów i kataloguje i segreguje dokumentację firmy. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa przejmuje część zadań przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad prawidłowością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a nawet składa deklaracje podatkowe i ZUS. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto korzystać z usług biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, dlatego nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują ciągłą aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa analiza i szybkie dopasowanie do nowych zmian, gwarantuje, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały odpowiednią strukturę, kompletne dane i zachowają ustalony porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, by odbierać dokumenty na czas i jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Ponadto klienci biura rachunkowego z reguły uzyskują komplet informacji, a do tego kompleksową pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać działa w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie firmy.

Zgodność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie operacje finansowe przedsiębiorstwa wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z tego powodu są niezbędnym elementem pracy . Pośród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, by dokumenty dostarczane były w komplecie oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszelkie potrzebne dane. Najistotniejsze, by klient dostarczał dowody skrupulatnie, aby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim czasie.

Technika wysyłania dokumentów księgowych do biura rachunkowego zwykle zależy od jego działania. W niektórych miejscach konieczne jest dostarczanie dowodów księgowych w oryginale. W innych miejscach wystarczy odpowiednio opisana kopia. Czasami dokumenty należy dostarczać wprost do biura rachunkowego, w innych wystarcza przesłanie skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe zapewnia ochronę dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem czy nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma stały dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość online

Obecnie biura rachunkowe z reguły używają specjalnych programów e-księgowych. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów i danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość online umożliwia wprowadzanie wszystkich dowodów księgowych, których zapisy online przechowywane są na absolutnie chronionych serwerach. Poza tym te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a nawet wspomagają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Co więcej programy księgowości online są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program bardzo często proponują dodatkowe szkolenia, a także całkowite wsparcie i porady techniczne. Takiego rodzaju programy są regularnie aktualizowane, by były zgrane z najnowszymi przepisami oraz zapewniały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem komfortowa. Opróćz tego większość biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Oprócz bazowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych albo rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest również to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo cennym plusem jest oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam klient nie musi martwić się zmianami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok