Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Jakimi środkami wybielać zęby, żeby uzyskać zadowalający skutek?

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi technikami od dentysty jest uznawane za główny ze efektywnych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od techniki, można bez przeszkód przywrócić biel zębów lepszą nawet o parę tonów. Przeważnie wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających ze stosowania np. kolorowej diety.

Pośród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, które wpływają na kolor zębów. Do zazwyczaj wyliczanych należą soki, kawa czy niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było usuwanie efektów zjadania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe zabiegi wybielania w gabinecie stomatologicznym, np. poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Wybielanie lampą Beyond

Najbardziej fachowe wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich stworzonymi w tym celu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów gwarantuje widoczne efekty w krótkim czasie.

Pośród najbardziej znanych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, jaka oferuje oczekiwane oraz trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Oprócz tego taka metoda eliminuje do 97% bakterii zbierających się w jamie ustnej oraz zmniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, choć najsilniej oczekiwane, nie jest wyłącznym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia o 360°, co sprawia, że może zostać dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta, co polepsza wygodę i dokładność pracy. Ponadto także siła lampy może zostać dobrana do wymagań pacjenta, według zaleceń dentysty. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia.

Inne metody wybielania zębów

Każdy marzy o filmowym oraz śnieżno – białym uzębieniu. Z uwagi na to ogólnie dostępne są ciekawe metody wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najpopularniejszych są oczywiście wszelkiego rodzaju wybielające pasty . Całkiem nieźle eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie psują szkliwa. Tak samo znane są paski, lakiery oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Można je dostać na przykład w aptece, jednak zwykle to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza między nimi.

Nie każdy wie, że dobrym sposobem wybielania zębów jest dokładne oczyszczenie ich klinice stomatologicznej na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia przywrócenie bieli zębów. Innym sposobem wykonywanym klinice stomatologicznej są też specjalne nakładki. W porównaniu do tych dostępnych w aptece są indywidualnie dostosowywane do pacjenta na bazie odcisku jego uzębienia. Pacjent sam aplikuje nakładki w domu oraz używa według ustaleń dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, aby wybielanie zębów było efektywne oraz przede wszystkim bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Już teraz wiemy wszystkie babcine sposoby, choć teoretycznie działają, w rzeczywistości psują szkliwo oraz szybko podrażniają dziąsła. Stomatolog fachowo pomoże dowiedzieć się, która technika wśród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Co więcej obejrzy stan zębów oraz dowie się, czy przed wybielaniem zębów potrzebne będzie ich leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, należy upewnić się, żeby kupowane były one z zaufanych źródeł. Ogólnodostepne żele czy nakładki wybielające warto nabyć w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji dentysty. Niezwykłe promocje nie zapewniają bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego warto zdecydować się na fachowe wybielanie zębów w klinice stomatologicznej. Tym sposobem mamy gwarancję, że stomatolog używa certyfikowane produkty, a dzięki swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Jak szybko pojawiają się rezultaty wybielania zębów?

Warto wspomnieć, że wybielanie zębów nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie szybki efekt, jednak należy pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Z reguły po wybielaniu zębów należy też przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie popsuć uzyskanego rezultatu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń dentysty, efekt wybielania zębów będzie trwały.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Usunięcie przebarwień powstałych w wyniku diety odkrywa naturalny odcień zębów, a one nie zawsze są całkiem białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę na przykład z powodu stosowanych leków albo w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy pożądanej bieli preparatami wybielającymi zęby z apteki, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w klinice stomatologicznej.

Co robić, gdy zabieg wybielania zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku sięgamy po inne estetyczne zabiegi dostępne u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, które trwale zakładamy na zęby, mają sporo zalet. Oprócz tego, że możemy dopasować ich barwę według preferencji pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać też niewielkiej korekty kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Z uwagi na to powinno się przed wybielaniem zębów porozmawiać ze stomatologiem, żeby sprawdził, która technika będzie skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok