Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Nasz ulubiony napój – kawa ziarnista
16 września, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
19 września, 2016

Kredyt jest zazwyczaj najłatwiejszym sposobem na natychmiastowe zdobycie potrzebnych nam pieniędzy. Wielu z nas nie może sobie pozwolić nabycie domu, samochodu czy na opłacenie wymarzonej podróży. Na dodatek dochodzą jeszcze inne nieoczekiwane wydatki. Wówczas zdobycie kredytu okazuje się koniecznością. W rozumieniu aktualnych danych niespełna 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 roku życia) spłaca kredyt. Razem wszystkie te osoby muszą spłacić 6,2 mld złotych. Jeszcze inaczej kształtuje się ogólna sytuacja. Prawie 50 % mieszkających w Polsce osób jest zadłużonych w bankach i innych instytucjach finansowych. Całkowicie liczba takich osób wynosi ponad 15,2 miliona pełnoletnich Polaków.

Zaciągając pożyczkę musimy się liczyć z zapłatą dodatkowych odsetek. Procent od kredytu jest formą wynagrodzenia dla banku, opłacanym za możliwość wręczenia nam pożyczki pieniężnej. Przez całe życie możemy wziąć kilka kredytów, co uzależnione jest od stanu zdolności kredytowej. Aby przyjemniej było nam spłacać zadłużenie, wiele instytucji finansowych oferuje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to duże uproszczenie, szczególnie w przypadku gromadzących się odsetek. Bank scala wszystkie wzięte przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki spłaty kredytu. Jeśli dokucza Cię spłata kredytów, w dalszej części artykułu podpowiemy Ci się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz również o najkorzystniejszych ofertach konsolidacji chwilówek i porównasz instytucje oferujące takie rozwiązania.

Po czym rozpoznać kredyty konsolidacyjne?

Generalnie mówiąc kredyty konsolidacyjne wcale nie różnią się od tradycyjnych kredytów gotówkowych. Podlegają oprocentowaniu ze strony banku i najczęściej spłacane są w miesięcznych ratach. Podstawową różnicą, którą można dostrzec od razu jest zunifikowana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny zespala bowiem wszystkie zaciągnięte zobowiązania w jedno. Bank unifikuje stopę procentową, dzięki czemu nie oddajemy kilku kredytów, tylko jeden. Dodatkowo uzyskując kredyt konsolidacyjny mamy szansę wydłużyć okres jego zapłaty. Stosowanie konsolidacji długu jest możliwe poprzez obniżenie kosztów jego obsługi. Obecnie banki proponują nam możliwość konsolidacji kredytów, nie bacząc na ich formę. Mamy szansę zatem łączyć kredyt hipoteczny z niewielką pożyczką, albo pożyczkę zaciągniętą na podjęcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Jak już pisaliśmy powyżej kredyt konsolidacyjny to niezbyt skomplikowana zamiana aktualnych zobowiązań kredytowych z różnych banków na jeden kredyt zwracany w jednej instytucji finansowej. Duża ilość osób zadaje sobie pytanie jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Najpierw dobrze jest uzbierać wszelkie wiadomości mówiące o stanie swojego zadłużenia. Musimy przygotować wszystkie umowy kredytowe, jak i bieżący wyciąg z konta (przedstawiający 3 miesiące wstecz) potwierdzający obecne przychody. Na spotkanie z doradcą kredytowym należy także przynieść ważny dowód tożsamości. Po poznaniu szczegółów Twojej sytuacji, bank podejmie decyzję, czy może połączyć Twoje kredyty. Wówczas zostaniesz poinformowany o tym na jakich warunkach udzieli Tobie kredytu konsolidacyjnego.

Gdzie najlepiej jest uzyskać kredyt konsolidacyjny

Dziś praktycznie każdy bank oferuje swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Warunki otrzymania takiego kredytu są skrajnie zróżnicowane. Jest to zależne przede wszystkim od pozycji banku, a także od bezpieczeństwa oferowanych rozwiązań pożyczkowych. Ciekawe oferty proponują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP oferowany jest jedynie w polskiej walucie, jednak Klienci mogą dostać tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie jednej raty w przeciągu roku. Bank PKO BP gwarantuje również możliwość dobrania dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udostępniany jest na ujednoliconą spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów hipotecznych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank oferuje kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Okres spłaty może być wydłużony na 10 lat. Akceptowane są różne źródła przedstawiające stan konta. Bardzo znaczące jest, że kredyt konsolidacyjny może być zaciągnięty przez dwie osoby nie połączone żadnym stopniem pokrewieństwa. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING charakteryzuje się długim okresem spłaty, wynoszącym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość wyboru rodzaju spłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to niemałe udogodnienie dla osób, które w rezultacie utraty zarobków, lub złego stanu zdrowia nie mogą oddać wszystkich kredytów za jednym razem. Każdego z nas może w przyszłości doświadczyć sytuacja,w której będziemy musieli wziąć kredyt lub szybką pożyczkę. Wchodząc w dorosłe życie będziemy chcieli zadbać o własną swobodę. Obecnie nabycie domu, czy samochodu jest kojarzone z zaciągnięciem kredytu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasze pensje nie dają nam ogromnych możliwości, a życie biegnie nie ubłaganie do przodu. Na stronie konsolidacja.eu odnajdziecie mnóstwo ciekawych informacji dotyczących konsolidacji kredytów. Profesjonaliści podpowiedzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank jest najlepszy. Tutaj możecie wejść na stronę i zapoznać się z szczegółami konsolidacji: kredyty konsolidacyjne.

Strona używa cookies
Ok