dj na wesele dj na wesela bydgoszcz wodzirej konferansjer
Wesele bez alkoholu – oczywiście ze znanym DJ-em
2 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – Twoja nieruchomość zachwyci innych
21 maja, 2017

Wideofilmowanie to wspaniały sposób na uwiecznienie najpiękniejszych chwil w trakcie własnego wesela. Film z wesela to najpiękniejsza pamiątka nie tylko dla Nowożeńców ale również dla rodziny. Chyba każdy z nas po kilku latach lubi przypominać sobie swoje wesele. Ja na przykład mój film z wesela oglądałam już z 10 razy, mimo, że zostałam małżonką nie całe 4 lata temu. Kamerzysta wychwycił to co najistotniejsze – emocje, poruszenie, śmiech i zabawę. Przez to kocham wracać do mojego filmu z wesela, bo odtwarza najważniejszą przygodę mojego życia. Oczywiście jest to zasługą kamerzysty weselnego, który stanął na wysokości zadania i znalazł najkorzystniejsze ujęcia z trwającego całą noc przyjęcia.

Ja ślubowałam kilka lat temu. Dobrze rozumiem ile trudności może wyrządzić jego planowanie. Zarezerwowanie sali weselnej, wybór odpowiedniej sukienki ślubnej i oczywiście, jak sugeruje temat, wynajęcie odpowiedniego kamerzysty na wesele. Zaufajcie mi, profesjonalny kamerzysta ślubny to prawdziwy skarb. Ja chciałam aby, fachowiec od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt wiele. Mieliśmy dość zawężony budżet, więc patrzyliśmy na oferty z rodzaju „tanie wideofilmowanie”, albo „tani kamerzysta na wesele”. Teraz mogę Wam zakomunikować, że osoby oferujące się takimi hasłami prawie nigdy nie są takie przystępne cenowo. Jeśli planujesz odszukać dobrego kamerzystę weselnego zacznij, identycznie jak My pytać się znajomych. My wybraliśmy kamerzystę z rekomendacji mojej dobrej znajomej. I dziś w naszej szafce mamy właściwie zmontowany i niezwykle poruszający film z wesela.

Teraz planuje Wam doradzić jak wybrać dobrego kamerzystę na wesele. Pierwsza rada – wideofilmowanie powinno być jego pasją! Inaczej film z wesela może okazać się totalną klapą. Jedna z moich koleżanek zatrudniła na swój ślub kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 2 miesiącach obróbki dostała film który był nudny i nieciekawy. Chaotycznie nagrany. Najważniejsze ujęcia urwane w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko spacerowanie po sali ślubnej z kamerą. Przy wyborze kamerzysty weselnego zawsze sugerujcie się uwagami przyjaciół i oczywiście własną intuicją.

Jak dopasować kamerzystę ślubnego?

Zawsze sugerujcie się prywatnym wyczuciem gustu. To że jakaś osoba opowiada Wam, że ten kamerzysta weselny jest doskonały, nie znaczy to, że jego filmy będą się Wam podobać. Poszukując perfekcyjnego kandydata na kamerzystę ślubnego zawsze zarezerwujcie sobie kilka minut na przejrzenie portfolio. Nie wybierajcie na chybił trafił, bo możecie się nieźle rozczarować. Poznajcie opinie kolegów, jak i na forach internetowych.

Koszt wideofilmowania

Na pewno myślicie o tym ile będzie Was kosztowało wynajęcie kamerzysty ślubnego. Albo jesteście szczęśliwcami z otwartym budżetem ślubnym i możecie sobie pozwolić na wynajęcie kosztownego profesjonalisty. Ale powiedzmy sobie szczerze. Każdy z nas dąży do tego, aby wynająć profesjonalnego kamerzystę w racjonalnej cenie. No właśnie, jakie są typowe koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania rosną analogicznie z liczbą mieszkańców określonego miasta. W małej mieścinie koszt zatrudnienia kamerzysty na ślub to 1500 złotych. W dużym mieście, na przykład w Warszawie, musisz liczyć się z tym, że za kamerzystę ślubnego zapłacisz nawet 4000 złotych. Spora liczba kamerzystów oferuje indywidualnie negocjowaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Oczekiwania Par Młodych co do kompozycji filmu ślubnego rosną. Kamerzyści weselni zdają sobie z tego sprawę, z tego względu co raz częściej oferują ciekawe formy wideofilmowania. Dziś film z wesela nie przypomina już błahego wideo z starej epoki. Dziś stawia się na świeże rozwiązania, które zaskoczą Nowożeńców. Co jest modne w tym roku? Na pierwszym miejscu teledyski ślubne. Teledysk ślubny, to zbiór najistotniejszych chwil ślubnych. Nierzadko jest on intro do całego filmu z ślubu. Jest to także fajny pomysł na upominek dla gości weselnych. Nowością w sferze wideofilmowania są filmy typu SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te montowane są jeszcze w dniu wesela. Złożone są z migawek przygotowań i uroczystości zaślubin. Filmy SDE wyświetlane są już na weselu, jako ozdoba całej uroczystości. Szkoda, że kilka lat temu te filmy nie były tak szeroko oferowane. Chętnie poprosiłabym mojego kamerzystę o coś takiego. Obecnie królują jeszcze filmy weselne z humorem. Niektórzy kamerzyści urządzają tematyczne zabawy, aby wzbogacić materiał filmowy. Po wszystkim film z ślubu ogląda się z radością. Co raz częściej pojawiającą się tendencją jest skracanie filmów. Jestem ciekawa czy pamiętacie jeszcze filmy weselne kręcone tak około 15 lat temu. Wyglądały one bardziej jak reportaż weselny. Rozległe i otwarcie mówiąc delikatnie beznamiętne. W dzisiejszych czasach kamerzyści weselni co raz częściej wykonują filmy ślubne, które trwają nie więcej niż 1,5 h. Ja uważam, że w takim czasie można spokojnie zamknąć wszystko to co najważniejsze.

Jak już pisałam wcześniej – profesjonalny kamerzysta weselny to największy klejnot. Nie mam pojęcia jak Wy uważacie, ale dla mnie kamerzysta ślubny był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie czekacie teraz na rekomendacje? Ja chcę Wam polecić kamerzystę weselnego, którego wynajęliśmy z mężem na nasze wesele. Kiedy tylko zobaczyliśmy jeden z zaprezentowanych na jego stronie www filmów, od razu stwierdziliśmy, że to nasz kandydat numer jeden. Oferta dostępna jest na tej stronie:Wideofilmowanie

Strona używa cookies
Ok