Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo kraftowy – jak produkować
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – jak kupić dom
30 sierpnia, 2020

XXI wiek to nieprzerwany postęp kultury konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieustannie i pragną mieć więcej i więcej. Nic nie jest argumentów na to, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Kupowanie ekskluzywnych produktów to pierwsza sprawa, lecz pozostają przecież też kosmetyki, wyżywienie – w skrócie – to, co jest nam niezbędne do egzystencji. Lwia część z nas sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i przez to, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Zbawieniem może okazać się sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie dużo modelowych osób, nie mających chwili wytchnienia. Zakupów dokonują w hipermarkecie co 14 dni, żeby oszczędzić sobie notorycznego chodzenia po niezbędne towary. Obecnie niektóre sklepy poszły zdecydowanie naprzód i oferują im przywiezienie produktów do domu.

Powyższa płaszczyzna dotyczy przede wszystkim osób zalatanych, przesiadujących miesiącami w miejscu zatrudnienia. Nie wyglądają na zachwyconych, kiedy powinni udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie ochoczo czerpią garściami z korzyści jakie daje e-sklep oraz hurtowo zamawiają gifty dla rodziny i przyjaciół. Tak więc – stają się oni naszą grupą docelową, i co widać w analizie – dosyć sporą.

 

Nakreśliliśmy już podstawowy cel uruchomienia e-sklepu, a więc musimy zastanowić się jak on ma wyglądać. Nie ma sensu porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma nam przynieść zauważalne profity, w takiej sytuacji startujemy od tak zwanej analizy SWOT. Zbadanie silnych oraz gorszych stron, szans i ryzyka to totalna podstawa. Dotyczy to zarówno naszego nowopowstałego sklepu, jak i rywalizujących podmiotów. Trzeba dowiedzieć się jakie parametry generują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Krok następny to ustalenie grupy docelowej. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Powołany przez Ciebie sklep internetowy może być skierowany do Odbiorcy ogólnego, który zyska możliwość wyboru spośród wielu dziedzin towarów, lecz także dla przykładu przyciągać do siebie w głównej mierze płeć piękną, ze względu na przewagę kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Dokładnie przeanalizujcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Być może będziesz musiał na początek ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Trzeba mieć świadomość, iż założenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo winniśmy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy Twoja firma już działa, musisz tylko nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Bardzo ważna kwestia związana jest z produktami. Kiedy już namyślimy się czy będzie to coś branżowego, z mniej popularnej działki, czy też towary uniwersalne, wytwarzane na olbrzymią skalę, koncentrujemy się na odpowiednim wyborze kolportera. Sumienność, terminowość i wiarygodność, to być podstawa, na jaką wypada spojrzeć przy kontraktowaniu. Rzecz jasna ważny dla nas będzie też stosunek jakości do ceny. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Masz już dostawcę? Zbliżamy się do momentu, kiedy trzeba dopracować informacje dotyczące oferowanych przedmiotów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne

Wchodzimy właśnie w obszar pozycjonowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Jeżeli pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to w takiej sytuacji musimy skierować uwagę na unikalne opisy – łatwo do zapamiętania dla Odbiorców, lecz oprócz tego – usprawnione pod SEO, żeby wyszukiwarka taka jak Google nie miała wątpliwości co do jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – wyszukiwarka oceni nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zagwarantujemy sobie satysfakcjonującej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

 

Sprawy związane z produktami już za nami – pora na zapewnienie Klientom odpowiednich form płatności. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno powinniśmy także zapewnić Klientom uregulowanie należności przy odbiorze oraz z góry. Istotnym jest, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

 

Sklep internetowy – domena, hosting i program

 

Pomysł jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy już biznes plan oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. Niekiedy starczy choćby darmowe oprogramowanie, lecz gdy realizujemy bardzo ambitny projekt przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

 

Domena może być zapewniana w pakiecie z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeżeli tak nie będzie – to w takiej sytuacji musimy ją wykupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W temacie hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – przynoszą one zdecydowanie za dużo restrykcji, negatywnie wpływających na naszą pracę.

 strony-www.torun.pl/sklepy-internetowe

Strona używa cookies
Ok