Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy automatycznego nawadniania roślin w ogrodzie
26 sierpnia, 2020
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implantolog – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień u stomatologa

Przywykliśmy do tego, że leczenie u stomatologa często rozkłada się na parę wizyt. Zwłaszcza w trakcie leczenia z dziedziny ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Współcześnie techniki leczenia pozwalają stomatologom na ograniczenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie u dentysty. Dzięki najnowszym sposobom implantologicznym kliniki dentystyczne oferują możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech podczas jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest dostępna już niemal od ręki.

Implanty w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych odbudów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność między bardziej znanym zabiegiem aplikacji implantów zębowych u stomatologa, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na technice ulokowania implantów. Zwykle aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Ten model leczenia stomatologicznego cechuje się tym, że na początku wszczepiany jest implant, a w drugim etapie dentysta mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwa etapy odgradza kilkumiesięczny proces osseointegracji, czyli proces, gdzie implant łączy się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero potem implant zębowy oraz kość zwiążą się na dobre, nadbudowa protetyczna może być osadzona przez dentystę.

W sytuacji wszczepiania implantów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w jakich pełen proces umieszczenia implantów i oparcia na nich uzupełnienia przebiega w jeden dzień. Należy jednak zauważyć, że procedurę wszczepienia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać szczegółowe badania diagnostyczne u dentysty, żeby pełen proces leczenia stomatologicznego był bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie badań dentysta sporządza szczegółowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, jakie posłużą jako baza do wykonania szablonu protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów odbędzie się podczas jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego na starcie potrzebne okaże się leczenie dentystyczne, żeby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja dentystyczna. Na tym etapie wykonywane są wszelkie elementy poprzedzające zabieg właściwy. Stomatolog sprawdza stan jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest też wzięcie odpowiednich wycisków, za pomocą których dentysta protetyk stworzy indywidualną uzupełnienie protetyczne. Co więcej pacjent ma do wyboru kilka możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może wybrać różne nadbudowy protetyczne. Przy mniejszych brakach sprawdzi się korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku bezzębia z reguły sugerowana przez dentystów jest technika umieszczenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach metodą All on 4 albo All on 6. Na tym etapie dentysta ocenia też koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. Na tym etapie dentysta umieszcza cztery albo sześć implantów stomatologicznych, a następnie od razu tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Dlaczego mowa tutaj o protezie tymczasowej? Nieważne jaką metodą – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej pozwala na osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od dentysty z twardym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z którego może korzystać tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im spokojny proces złączenia z kością, a także wygląda całkiem naturalnie.

Końcowy etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po złączeniu z kością implantów, gdy protezę tymczasową zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Ten etap również zostanie wliczony w czasie sporządzania planu leczenia dentystycznego. Ostateczna proteza wykonywana jest z najwyższej klasy materiałów oraz dopasowana indywidualnie, dzięki czemu spełni swoją rolę dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie pełniej higieny oraz stałe konsultacje dentystyczne. Wszystkie sugestie lekarz dentysta omawia z pacjentem w czasie kolejnych wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 lub All on 6

Jednodniowe aplikowanie implantów zwykle przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Najczęściej aplikuje się je w przypadku osób dotkniętych pełnym bezzębiem. Obie te techniki są sposobem stworzenia uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na liczby implantów, gdzie zostanie oparta proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne można umieścić na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich gwarantuje pełną stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada w ciągu jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają szczególnie tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent cieszy się swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok