Implantolog – Toruń
26 sierpnia, 2020
Pojazd uprzywilejowany jakie są jego uprawnienia
28 sierpnia, 2020

Implanty zębów – Toruń

Zęby w jeden dzień u dentysty

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie u stomatologa często rozkłada się na parę wizyt. Zwłaszcza w czasie zabiegów z zakresu ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Obecne sposoby pozwalają dentystom na skrócenie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki nowoczesnym metodom implantologicznym gabinety dentystów oferują możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka odbudowa zębów jest możliwa niemal od ręki.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych protez

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych u stomatologa, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie wstawiania implantów. Zazwyczaj wszczepiane są tak zwane implanty dwufazowe. Taki rodzaj stomatologicznego leczenia odznacza się tym, że na początku wszczepiany jest implant, a następnie w drugim etapie stomatolog mocuje protezę. Te dwie fazy oddziela od siebie długookresowy proces osseointegracji, tj. czas, kiedy implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po nim implant stomatologiczny oraz kość zespoją się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać osadzona przez stomatologa.

W sytuacji wszczepiania implantów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, gdzie pełen proces wszczepienia implantów oraz oparcia na nich nadbudowy protetycznej odbywa się podczas jednej wizyty. Należy jednak nadmienić, że procedurę umieszczenia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u stomatologa, żeby proces leczenia stomatologicznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie diagnostyki stomatolog sporządza szczegółowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które będą bazą do spreparowania wzoru nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów przebiegnie w ciąg jednej wizyty. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej na starcie potrzebne będzie leczenie stomatologiczne, aby nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja dentystyczna. Na tym etapie przygotowywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona zabieg właściwy. Stomatolog ocenia stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest też wzięcie właściwych wycisków, na podstawie których stomatolog protetyk stworzy odpowiednią odbudowę protetyczną. Co ważne pacjent ma parę możliwości. Ze względu na ilość utraconych zębów, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku pełnego braku zębów przeważnie rekomendowana przez dentystów jest technika umieszczenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach metodą All on 4 lub All on 6. W tym czasie stomatolog ustala też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugą fazą implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w klinice stomatologicznej. W tej fazie stomatolog umieszcza cztery albo sześć implantów dentystycznych, po czym od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mowa tutaj o protezie tymczasowej? Niezależnie od metody – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a zabiera trochę czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę oraz właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia zdobycie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z stabilnym oraz pełnym uzębieniem w jeden dzień, z którego może korzystać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz umożliwia im bezproblemowy proces zespojenia z kością, a także wygląda bardzo naturalnie.

Końcowy etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień następuje po złączeniu z kością implantów, kiedy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Z reguły na zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po paru miesiącach. Ten element też będzie włączony w trakcie przygotowywania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza przygotowywana jest z najwyższej klasy surowców i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że spełni swoją rolę do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie właściwej higieny i ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszystkie sugestie lekarz stomatolog oczywiście przedstawia pacjentowi w czasie kolejnych wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 albo All on 6

Szybkie zakładanie implantów zwykle odbywa się w jednym z dwóch systemów używanych przed dentystów implantologów. Najczęściej wszczepia się je w przypadku osób dotkniętych pełnym bezzębiem. Obie te metody są sposobem stworzenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy ilości implantów, gdzie będzie zamontowana proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę da się oprzeć na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie gwarantują pełną stabilizację protezy, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne oparcie dla protezy, która z uwagi na to nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada podczas mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają przede wszystkim tym, którzy utracili cały łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu tylko czterech albo sześciu implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent wychodzi ze swoim nowym wspaniałym uśmiechem w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok