Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy a także na wycieczkę.
25 września, 2019

Lifting – zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem poziom kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie spada, co sprawia, że staje się ona wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zatrzymać młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak same działania przeciwstarzeniowe to zbyt mało, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, nowe metody są znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie bazuje na energii ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Docierają zdecydowanie dalej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które pobudzają regenerację organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen dodatnio wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technologia HIFU może być także używana na wszystkich partiach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest obecnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry wzrasta już po pierwszym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się oraz jest doskonałą metodą zmniejszania cellulitu, blizn i rozstępów. Metoda nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne i jest absolutnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii skrywa się zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych substancji tak zwanych stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą wiotką skórę i kształtują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny i nie widać oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wpuszcza się pod skórę lub pod mięśnie, a następnie rozprowadza delikatnym masażem, co daje zamierzone oraz długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet do 16 miesięcy. Co ciekawe może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest podniesienie skóry, która z wiekiem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to miejsc takich jak: czoło policzki, linia brwi, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być zbyt ciężka, żeby utrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące przypominają nici używane w trakcie operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z różnych surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zwykle są długie na około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie metoda laserowa jest bezustannie dopracowywana, jest bardziej precyzyjna i zdecydowanie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak inne techniki, laser ma na celu zwiększenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach linii włosów, skroni i uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, żeby osiągnąć przewidywany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy lub szyi ma poprawić. Operację odmładzającą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na ostateczne rezultaty trzeba czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidoczne, a efekty trwałe.

Strona używa cookies
Ok