Kurs bezpiecznej jazdy
16 czerwca, 2016
projektowanie loga Toruń logotypy layout na strone
Projektowanie atrakcyjnie wyglądających opakowań
23 czerwca, 2016

Kursy jazdy defensywnej

Dokładne obserwowanie drogi, respektowanie przepisów prawa drogowego, rozwaga przy manewrach drogowych i opracowywanie strategii jazdy to najlepszy przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to głównie intuicyjne unikanie raptownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To również optymalne wykorzystanie systemów samochodowych i w miarę wczesne sygnalizowanie swoich zamiarów. Innymi słowy, jazda defensywna to inteligentny i wysoce kulturalny styl, który jest powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do dzisiaj mogliśmy jedynie czytać o zasadach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy chcąc spełniać oczekiwania naszych Klientów od kilku lat prowadzi kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i wyspecjalizowana kadra to nasze największe walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez nas, to idealna okazja na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Odkryj czym jest kurs jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Na czym polega kurs jazdy defensywnej?

Kurs jazdy defensywnej składa się z 3 części. Pierwsza część szkolenia to audyt bezpieczeństwa, w trakcie którego instruktor analizuje sposób jazdy osoby prowadzącej samochód. Za pomocą specjalistycznej aparatury telemetrycznej obliczane są wszystkie działania kierowcy, oraz dane przejazdu, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. W trakcie jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej precyzyjnie zbadać styl jazdy kierowcy w danej sytuacji drogowej. Po zakończeniu jazdy w ruchu miejskim, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. Dalej zaczyna się kolejna faza szkolenia – zajęcia teoretyczne, podczas których omawiane są szczegółowo takie zagadnienia jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, technika kierowania pojazdem, prawo ruchu drogowego, czytanie zachowań w ruchu drogowym, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, ekonomia jazdy, przyczyny i skutki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po zakończeniu teorii, kursanci ponownie biorą udział w zajęciach praktycznych z instruktorem. Teraz jednak mając na uwadze wskazówki instruktora, starają się wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor koryguje złe nawyki i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej w pigułce

Teoria jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najważniejszym założeniem idei jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości samochodu do warunków na drodze i optymalne reagowanie na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać wszelkie granice i powinien być świadomy niebezpieczeństw na drodze. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Po pierwsze powinniśmy dobrze przygotować samochód do jazdy. Sprawdzamy ilość płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Jadąc samochodem skanujemy wzrokiem drogę i jej otoczenie. Wówczas mamy większą szansę na szybsze zauważenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, dopasowując szybkość do warunków pogodowych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Obserwujemy postępowanie innych kierowców, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, stań w bezpiecznym miejscu, skorzystaj z świeżego powietrza lub spróbuj się zdrzemnąć. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często ratują ludzkie życie, dlatego też warto je przestrzegać.

jakie są zalety szkolenia jazdy defensywnej?

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Dzięki niemu mam możliwość lepie zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Planowanie jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Szkolenie jazdy defensywnej minimalizuje ryzyko drogowe i ogranicza stres związany z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej ma wpływ na zminimalizowanie kosztów użytkowania pojazdu. Po zakończeniu szkolenia stajemy się bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni siebie za kierownicą i mocniej skupieni na jeździe. Kurs jazdy defensywnej z całą pewnością rozwija wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Bardzo ważnym atutem szkolenia jest jego niska cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo przystępnej cenie. Nasz ośrodek nauki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów skorzystało z naszej oferty. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może pochwalić się wysoką skutecznością nauczania. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, dzięki którym nasi Klienci uczą się z przyjemnością. W naszym ośrodku znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizowane przez nas kursy jazdy defensywnej są zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Tylko u Nas kursy jazdy defensywnej w tak atrakcyjnej cenie!

Strona używa cookies
Ok