Usługi porządkowe – ceny
11 lutego, 2021
Systemy nawadniania ogrodów
11 lutego, 2021

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa wymagane jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, zezwolenie Starosty, zaświadczenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej konieczne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą zdolność prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie gwarantuje uzyskanie wszystkich koniecznych dokumentów. Dla kierowców, którzy zdobyli uprawnienia wcześniej przygotowano szkolenia uzupełniające, które poszerzą zdobyte umiejętności. By rozpocząć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Podstawowym wymogiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Z kolei badania lekarskie można przejść po szkoleniu albo w jego trakcie.

Kto może zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje szczególnie osoby, które chcą kierować tymi pojazdami w ramach pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany może nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Z uwagi na to kierowca musi wykazywać się szybką reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Pojazdami uprzywilejowanymi są te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej czy gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to również pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje także kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, i innych służbach bezpieczeństwa. Osiągając te uprawnienia można również prowadzić bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był wymyślony , by przygotowywał kierowcę na ekstremalne sytuacje na drodze oraz unikania kolizji. Za pomocą technik ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo na równi swoje, jaki i pasażerów i osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie przedststawia niebezpieczne sytuacje, w jakich niewykluczona jest strata panowania nad pojazdem. Podczas szkolenia kierowcy ulepszają swoje umiejętności, niezbędnych do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla wszystkich kierowców, natomiast szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W liście tematów, które znajdują się w zajęciach teoretycznych są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Ważnym segmentem jest również przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które jest bazą do odebrania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca ma pełne uprawnienia do pracy na stanowisku kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najwygodniejszą formą zapisania się na szkolenie, jest wypełnienie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie materiały szkoleniowe i egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Także zaliczenie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na latach doświadczeń i wiedzy, które szczegółowo przekazują kierowcom. Ułożony program szkolenia za pomocą doskonałej organizacji oraz wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców jazdy w ciężkich warunkach. Nauka zgodna z przyjętymi normami, świetne warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej pracy oraz odpowiedzialnego udziału w ruchu drogowym w każdej, nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Już teraz zapisz się na:  Szkolenie na kierowcę karetki

Strona używa cookies
Ok