Dekoracje ślubne - Dekoracje weselne - Dekoracje na ślub - Organizacja wesel - Dekoracje ślubne Toruń - Dekoracje samochodu weselnego
Organizacja idealnego ślubu
9 marca, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?
11 marca, 2017

Prawo jazdy to dzisiaj dokument obligatoryjny. Znacznie upraszcza znalezienie pracy (większość rekruterów twierdzi, że w procesie poszukiwania pracownika bierze pod lupę czy konkretny kandydat ma prawo jazdy) i podwyższa naszą własną wygodę. Mamy szansę zaobserwować, ze obecnie bardzo dużo młodych osób (w wieku licealnym) zapisuje się na kurs na kategorię B, wbrew temu, że nowelizowane przepisy znacząco zmniejszają szansę zdanie egzaminu końcowego.

Posiadając własny samochód mamy okazję się przemieszczać bez dodatkowego problemu. Ale jest jeszcze jeden podstawowy plus posiadania prawa jazdy – okazja zdobycia dobrze płatnej i pasjonującej pracy. Już z kategorią B nasze możliwości na rynku pracy się poszerzają. Dysponując znaczniejszą ilość kategorii (np C+E) mamy okazję otrzymać pracę w transporcie międzynarodowym. Wypłata na tej pozycji, dla świeżych kierowców, jest ponad 2 razy wyższa niż minimalne polskie wynagrodzenie. Kierowcy ciężarówek z rocznym doświadczeniem mogą liczyć na zarobki przewyższające 4 000 złotych. Analogicznie rysuje się nam sytuacja osób, które mają kompetencje do transportu osób – prawo jazdy kat.D.

Teraz pokażemy Tobie po kolei, najpopularniejsze kategorie prawa jazdy. Opowiemy również o innych kursach dotyczących doskonalenia techniki kierowanie pojazdem. Wierzymy, że po przeczytaniu tego mini poradnika wybierzesz się na korzystny dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. B?

Kurs na prawo jazdy kat. B to najłatwiejsze i zarazem najszybsze szkolenie, w jakim mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie o odpowiednich predyspozycjach fizycznych i psychicznych poświadczonych zaświadczeniem lekarskim. Kurs składa się z dwóch faz – teoretycznej i praktycznej. Na zajęciach z teorii kandydaci zdobywają wiedzę o budowie pojazdu osobowego i o przepisach ruchu drogowego. Każdy kursant powinien także ukończyć ćwiczenia związane z pierwszą pomocą. Żeby przejść do zajęć praktycznych (prowadzenie samochodu) kandydat musi zdać wewnętrzny egzamin wiedzy. Lekcje praktyczne rozłożone są na 30 godzin, po czym uczestnik kursu ma prawo podejść do egzaminu końcowego w WORD. Prawo jazdy kat. B uprawnia do prowadzenia samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) niewykraczającej poza 3,5 tony, oraz pojazdu wolnobieżnego. Kursy na kategorię B oferowane są przez szkoły jazdy właściwie w dowolnej miejscowości. Koszt kursu to przeważnie 1300 złotych.

Zostań kierowcą ciężarówki – kurs na prawo jazdy kat. C

Wielu moich kumpli opowiada, przyznaje że od najmłodszych lat zamierzało stać się kierowcą ciężarówki. Nawet niektóre kobiety twierdzą, że ten zawód jest dla nich atrakcyjny. Kierowca pojazdu ciężarowego to zawód pełen wyzwań, lecz także atrakcyjnych doświadczeń. Jeśli nie boisz się długich tras i nocy w wąskiej kabinie, to praktycznie może zaspokoisz się w tym zawodzie. Na początku jednak musisz przejść szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeżeli marzy Ci się prowadzenie pojazdu ciężarowego z przyczepą (popularnie określanego TIR-em) dodatkowo musisz skończyć jeszcze kurs na kategorię E. Program kursu kształtuje się niezwykle analogicznie jak szkolenie na kat. B z tą subtelną odmianą, że na ćwiczeniach praktycznych obsługujesz samochód ważący grubo ponad 4 tony. Uzyskanie dowodu poświadczającego zdolności również możliwe jest po zaliczeniu egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Lecz to jeszcze nie wszystko. Osoby myślące o posadzie w ciężarówce muszą odbyć jeszcze jeden kurs tzw. wstępną kwalifikację. Jest to szkolenie, które dokumentuje Twoje kwalifikacje kierowcy zawodowego. W rzeczywistości jest to po prostu dodatkowy kurs za który musisz uiścić opłatę. No ale należy spełnić wszystkie wymagania.

Kursy z techniki jazdy

Kursy doskonalenia techniki jazdy, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, realizowane są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Proponowane są zarówno początkującym, jak i doświadczonym kierowcom, dla których ważne jest ciągłe zwiększanie predyspozycji w podróżach służbowych. Te profesjonalne szkolenia poruszają takie kwestie jak – jazda oszczędna, jazda bezpieczna, czy ryzyka w ruchu drogowym. Wykonywane ćwiczenia takie jak jazda na macie poślizgowej, jazda na zakręcie nadsterownym, czy nagłe hamowanie mają tworzyć właściwe postawy w ruchu drogowym i wzbudzać wyobraźnię kierowców co do przypadkowych zdarzeń. Specjalistyczne szkolenie jazdy defensywnej, czy praktyczne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to optymalne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zyskać większą pewność za kierownicą.

Szkoły jazdy dostarczają nam co raz większa ilość kursów, w trakcie których mamy okazję poprawić lub skontrolować swoje kwalifikacje w ruchu drogowym. Jedno jest oczywiste – dobrze jest zgromadzić trochę oszczędności i zapisać się na kurs na prawo jazdy. Im prędzej tym prościej. Idealnym okresem na przystąpienie do szkolenia na prawo jazdy kat. B jest liceum, kiedy nie planujesz jeszcze kariery i nie jesteś do niczego zobowiązany. Spora liczba rodziców zapisuje swoich nastolatków na kursy w ramach prezentu na osiemnastkę. To z pewnością najbardziej atrakcyjna inwestycja w dorosłe życie.

Wszystkie kursy odnajdziesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Przejdź teraz na stronę internetową klikając tutaj: prawo jazdy torun

Strona używa cookies
Ok