Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Praktyczne kursy na prawo jazdy
10 marca, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – zawód pełny pasji
11 marca, 2017

Depilacja laserowa – prawdopodobnie każda kobieta czytała kiedyś o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę obcej religii, jednak w ogóle to pojęcie nie wiąże się z wiarą i magią. Hirsutyzm to dolegliwość która dotyka wiele kobiet na całym świecie. Jest to techniczny termin oznaczający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Mężczyźni również mogą mogą chorować na tą dolegliwość, jednakże większość panów nie ma problemów z dość gęstym futerkiem. Dla pań tymczasem to prawdziwy koszmar.

U osób chorujących na hirsutyzm włoski pojawiają się w wygórowanej ilości na rozmaitych częściach ciała – w strefach bikini, na nogach i co gorsza na brodzie. Musicie potwierdzić, że włosy na urokliwej, dziewczęcej twarzy nie prezentują się pięknie i urzekająco. A przecież każda z dziewczyn marzy o tym by być zaczepiana przez mężczyzn i stylowa.

Jaką rolę w tym wszystkim pełni zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa efektywnie i bez bólu usuwa zbędne owłosienie z dowolnej części ciała. Jest to środek bezpieczny, szczególnie rekomendowany kobietom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej wyjątkowej dolegliwości, wywierając wpływ na wygodę pacjentów.

Jeżeli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie stosowny, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym informatorem informującym o procesie epilacji, jak i samego hirsutyzmu.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm przejawia się wybujałym owłosieniem w różnych miejscach. U kobiet z tym zaburzeniem, gęste włosy pojawiają się nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w strefach intymnych, ale również na brodzie, co nie prezentuje się elegancko. Hirsutyzm stwierdzany jest jako mankament kosmetyczny. Czasem jest efektem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u atrakcyjnej, 100% kobiety pojawia się wąsik? Damski organizm tworzy równocześnie estrogeny ( damskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. Czasami zdarza się, że w wyniku zaburzenia gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają tworzyć za dużą liczbę hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Wynikiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Pozostałymi przesłankami hirsutyzmy są na przykład policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pojawianie się zbytniego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej są odpowiedzialne również sterydy (wykorzystywane w rozmaitych terapiach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W przypadku zauważenia pierwotnych symptomów hirsutyzmu sugeruje się spotkanie u ginekologa. Po gruntownym zbadaniu stwierdzi on diagnozę i przepisze właściwe preparaty, lub oznaczy, że nadmierne owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. Podczas kilku wizyt raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem dedykowanym jedynie do osób chorujących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, chcą mieć gładką skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że depilacja laserem kompletnie eliminuje włosy z dowolnej części ciała. I tak, mają rację Ci którzy uważają, że jest to metoda bezbolesna. Prawidłowe skonfigurowanie lasera do jakości skóry zapewni Tobie komfort podczas każdej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak silne jest Twoje owłosienia. W sumie wynik ostateczny jest taki – 100 procentowe usunięcie włosów i gwarancja, że włosy nigdy nie pojawią się.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi medyczna nazwa) urządzenie wysyła wiązkę energii, która zostaje przyswojona przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest długotrwałe uszkodzenie struktury włoska, który przestaje rosnąć i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Spowodowane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień lasera absorbowany jest wyłącznie przez włoski, które eksponowane są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają odpowiedniej ilości promieniowania skutecznej do ich zniszczenia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włosy zostają usunięte.

Jak mówi spora liczba osób, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Ciemne włosy występujące na twarzy zanikają po kilku wizytach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie dziwi nas, że kobiety z hirsutyzmem decydują się na tą efektywną formę terapii. Depilacja laserowa to nie wyłącznie zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich kobiet, u których przesadzone owłosienie powoduje znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla swojej wygody? W każdym razie umów się na spotkanie w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Obok tradycyjnych zabiegów medycyny estetycznej, salon proponuje specjalistyczną depilację laserową z wykorzystaniem nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z powszechnie proponowanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Pragniesz mieć ładną i zadbaną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Wstąp do gabinetu , gdzie znowu poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do witryny tutaj: depilacja Toruń

Strona używa cookies
Ok