Kampanie reklamowe w Internecie Pozycjonowanie stron www Pozycjonowanie wizytówek
Skuteczna reklama internetowa
2 stycznia, 2017
Drewno kominkowe Stare Babice drewno suche Warszawa drewno niesezonowane
Gatunki drewna kominkowego
6 stycznia, 2017

Marzy Ci się ogród jak z bajki? Zleć jego projekt specjalistom!

Seedart projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów to trudna sprawa, dlatego warto polecić to ekspertowi, który zdobył już odpowiednie podejście, obszerną wiedzę na temat projektowania ogrodów i zmysł artystyczny. Jeśli marzysz, żeby Twój ogródek stał się zarówno piękny, lecz także solidny oraz przydatny, musisz pamiętać o tym, że zakładanie ogrodów nie polega tylko na finezyjnym zorganizowaniu stanowiska dla drzewek i rabatek. To również inne rzeczy, które pokrótce przedstawimy w tym artykule. Także mocno nakłaniamy do zaznajomienia się z naszym poradnikiem o projektowaniu ogrodów.

Twoje potrzeby są ważne przy projektowaniu ogrodów

Przed tym, jak architekt zacznie przygotowywać projekt zieleni, najpierw omówi z Tobą, jaką funkcję powinien pełnić Twój ogród. Czy przykładowo będzie to strefa wypoczynkowa, na przykład z grillem i tarasem czy może przestrzeń użytkowa, gdzie będzie można sadzić drzewa owocowe i warzywa… Naturalnie opcji jest dużo więcej i w zależności od tego, czego oczekujesz, taki projekt będzie sporządzony.

Projektowanie ogrodów – możliwości zagospodarowania terenu

Spraw, które trzeba brać pod uwagę na czas robienia projektu ogrodu, jest niewątpliwie dużo. Przykładem jest powierzchnia, którą posiadasz. Dobry schemat ogrodu może wizualnie powiększyć metraż bądź pokazać zagospodarowanie terenu w taki sposób, by był on dla domowników jak najbardziej wygodny.

Co trzeba uwzględnić w takim projekcie? Plan ogrodu prócz roślin bierze pod uwagę wiele opcji, w tym także elementy dekoracyjne, przykładowo dróżki z kostki, fontanny, kwietniki, czy figurki kamienne. Pomijającoczywiście pewne utrudnienia (powierzchnię czy otoczenie) projektowanie ogrodów daje sposobność, aby przygotować taki ogród, który będzie powodem dumy, lecz będzie również miejscem relaksu.

Projektowanie ogrodów czasem odzwierciedla różne style w architekturze ogrodów. Dzięki temu przed Twoim domem może istnieć:

  • ogród harmonijny (ogród symetryczny) – wyróżniający się wielkim porządkiem, niezmiernie często towarzyszą mu rzeźby, przycięte drzewa oraz dywany kwiatowe. Przykładem takiego ogrodu jest ogród francuski,
  • ogród nieregularny – cechuje go wygląd odwzorowujący naturalność, w tego typu ogrodzie rośliny mają sprawiać wrażenie, że nie były rozmieszczone przez ludzi. Taki ogród przeważnie wzbogaca się głazami, skalniakami itp., tak jak w ogrodach w stylu angielskim,
  • ogród złożony – czyli typ ogrodu, który łączy w sobie wymienione cechy.

Nieco odmiennie będą również planowane ogrody, które zaczną powstać w konkretnym klimacie. Bierzemy tu pod uwagę głównie trzy typy otoczenia (stąd także kategorie tych ogrodów): ogród w mieście, ogród na terenach podmiejskich i ogród wiejski. Różnią się one między innymi powierzchnią, zazwyczaj jest tak, że ogród miejski będzie mieć mniejszą powierzchnie niż ten znajdujący się na terenach wiejskich. Więc odrębnie trzeba podejść do małego ogrodu, a inaczej do większego, ponieważ nie każdy styl będzie tu właściwy. Oczywiście ekspert powie Tobie, jaki rodzaj ogrodu będzie najlepiej odpowiadać do miejsca i ukształtowania powierzchni lub zasugeruje Ci zupełnie nowe, wyjątkowe rozwiązanie.

O tym nie możesz zapomnieć w trakcie projektowania ogrodów

Powinno się jednak mieć na uwadze, że nasza wizja nieczęsto może być w pełni zrealizowana przez architekta. Projektowanie ogrodów wymaga też tego, aby mieć na uwadze elementy środowiskowe, które mają znaczny wpływ na to, które gatunki będą się w ogrodzie dobrze czuły. Rośliny będące w naturze jedynie w określonych obszarach (przykładowo rośliny tropikalne, rośliny nadmorskie i tym podobne) mogą się nie przyjąć w naszym otoczeniu nie wyłącznie ze względu na mikroklimat, a również na szkodniki.

Podczas ogrodu warto także omówić kwestię tego, jak wiele czasu możesz poświęcić na ogród, czyli ile czasu zamierzasz przeznaczać na dbanie o ogród. Gdy nie masz cierpliwości do tego albo po prostu nie znajdujesz na to chęci, specjalista dobierze rośliny w ten sposób, by odpowiadały one Twoim oczekiwaniom, lub inaczej były to np. rośliny niewymagające (przeważnie są to krzewy iglaste, czyli świerki, jodły.

Po co bada się teren przed projektowaniem ogrodu?

Przed tym, jak projekt ogrodu będzie Ci ukazany, ogrodnicy powinni na początku przetestować, jakie warunki ukształtowały się w Twoim ogrodzie. Dobry architekt krajobrazu wykona:

    • analizę powierzchni pod kątem właściwości ziemi,
    • badania nasłonecznienia i zacienienia terenu,
    • analizę ukształtowania terenu (spady, i tak dalej).

Po rozpoznaniu Twoich wymagań, sprawdzeniu możliwości i sprawdzeniu gruntu, fachowiec może ostatecznie zająć się tym, na czym bardzo Ci zależy, czyli projektowaniem ogrodu.

Projekt ogrodu w formie graficznej

Zaletą zlecania projektowania ogrodów jest fakt, że po określeniu każdej kwestii, projektant stworzy dla nas aranżację ogrodu, czyli przedstawienie ogrodu w postaci graficznej. Niezwykle często są to modele w formie realistycznej grafiki 3D, która pokazuje nie tylko projekt ogrodu, ale także jego barwę z wzięciem pod uwagę wyglądu otoczenia.

Projektowanie ogrodów – sprawdzony projektant

Tyle w temacie, jeśli idzie o projektowanie ogrodów. Szczegółowych informacji na temat projektu Twojego ogrodu uzyskasz w firmie ogrodniczej skupiającej się na projektowaniu ogrodów. Dlatego jeżeli zależy Ci na oryginalności, profesjonalnej pomocy i oryginalnym ogrodzie, koniecznie zobacz możliwości, które gwarantuje  projektowanie ogrodów, a zdecydowanie się nie rozczarujesz.

Strona używa cookies
Ok