nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczne kupowanie mieszkania
23 lutego, 2017
Laseroterapia dla mężczyzn depilacja laserowa dla panów Bydgoszcz
Skuteczna depilacja laserowa
24 lutego, 2017

Pierwsza rozprawa rozwodowa

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co tak naprawdę dzieje się podczas sprawy rozwodowej? I czy sędzia zadaje same niezręczne zapytania? Jak przygotować się do procesu, by dostać rozwód? Rozpocznijmy od tego, iż dziś rozprawy w temacie rozwodów nie są rzadkością. Sporo obywateli z czasem odkrywa swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii wyboru drugiej połówki. W wielu przypadkach współmałżonek oszukuje, nadużywa napojów wysokoprocentowych bądź innych używek czy torturuje psychicznie. W tej sprawie każdy z nas ma zezwolenie, by wnieść pozew o rozwód oraz wyglądać pożądanego wyroku trybunału. Czekanie na korytarzu sądowym na zainicjowanie procesu może być niesamowicie stresujące. W ogóle nie ma się jednak czego bać. Powinnyśmy posiadać bazową wiedzę w kwestii tego, kto oraz o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeżeli przewidujemy, iż samodzielnie właściwie nie damy sobie rady, warto wówczas udać się do adwokata rozwodowego, który po pierwsze pomoże nam skumulować kompletne konieczne formularze.

Postępowanie w sprawie rozwodu realizuje przeważnie trzech sędziów, z czego zajmujący miejsce po środku jest sędzią przewodniczącym, natomiast dwaj po bokach – to prawnicy ławnicy. Postępowanie będzie toczyło się bez udziału publiczności, w rezultacie z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, partnerów oraz pełnomocników nikogo poza tym nie powinno być podczas rozprawy. W ogóle nie musimy się w takim przypadku denerwować, że koleżanka z biura dowie się za dużo o naszym problemie bądź o tym, co konkretnie dzieje się w naszym domu. Kolejnymi etapami procesu są: pytanie małżonków, przesłuchiwanie obserwatorów zdarzeń, przesłuchanie partnerów i w końcu – ogłoszenie orzeczenia.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał niezmiennie zapoczątkowuje od zadawania całościowych zapytań. Czy małżonkowie prowadzą razem gospodarstwo domowe? (jeżeli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie prezentuje się sytuacja z dziećmi? (oraz czy są dorosłe, kto teraz ma nad nimi opiekę, jeżeli matki czy ojca w wymienionym domu nie ma); czy przedtem toczyły się względem jednego z małżonków postępowania familijne? I czy występuje w ogóle jakakolwiek możliwość na ocalenie związku? Po tych pytaniach trybunał przechodzi do przesłuchania najbliższych. Potrafi to wykonać na pierwszej rozprawie czy dopiero na nowej. Na wstępie wysłuchiwani są świadkowie strony powodowej, natomiast następnie – strony pozwanej. Od ilości obserwatorów zdarzeń uzależniona jest ilość spraw, a każdy z partnerów może kierować do nich pytania. Kiedy małżonkowie i świadkowie zostaną już przesłuchani, w takiej sytuacji trybunał przechodzi do przepytania małżonków. Mogą oni zademonstrować indywidualny punkt widzenia, odnieść się do tego, co powiedział któryś ze świadków wydarzeń bądź sam współmałżonek.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na tym dobro dziecka, nade wszystko małoletniego
  • Byłoby to w rozbieżności z wartościami współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda wyłącznie winowajca partner, m in. ten który dokonał niewierności (drugi małżonek musi uwidocznić zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W niemałej ilości sprawach potrafi pomóc nam adwokat, zwłaszcza jeśli chcemy, aby trybunał stwierdził winę jakiejś ze stron za rozłam związku. Możemy się również do niego udać wtedy, kiedy: strony zajmowały wspólny kapitał, a jedno spośród nich posiada działalność gospodarczą na etapie ruiny; planujemy, aby zostały zasądzone alimenty na drugiego partnera czy na niedorosłe dzieci; planujemy mieć całą władzę rodzicielską albo planujemy drugiej stronie zawęzić kontakty z dzieckiem; okoliczność potrzebuje orzeczenia sposobu czerpania ze wspólnego domu, jego podziału bądź daniu go jednemu spośród małżonków; powinno się zawyrokować rozkład kompletnego dobytku. Adwokat może nam pomóc nie jedynie w sytuacji rozwodu, ale także w czasie separacji. Należałoby mieć na uwadze, iż rozwód i separacją określają dwie odmienne kwestie, jakie owszem są zbieżne, ale różnią się „wynikami”. Werdykt sądu o rozwodzie działa w taki sposób, że małżeństwo przestaje funkcjonować. W sytuacji separacji małżeństwo jeszcze istnieje formalnie. Osoby, które postawiły na separację, z jakichkolwiek względów wcale nie chcą zdecydować się na rozwód, przykładowo jeżeli są nabożne bądź posiadają na wychowaniu niepełnoletnie dzieci. Jest też coś takiego, jak separacja rzeczywista, gdzie mąż oraz żona obcują samodzielnie, więc nie zamieszkują tego samego lokalu.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwzględnie musimy nosić w torbie wszystkie dowody obciążające przeciwną stronę, jeśli zależy nam na postanowieniu całkowitej winy. Powinny to być fotografie, sms-y, wiadomości internetowe albo filmy. Musimy potwierdzić, że małżonek, przykładowo dokonał niewierności lub wciąż nadużywa napojów wysokoprocentowych. Jeśli staniemy przed trybunałem bez jakichś dowodów w tej sytuacji (czy nie posiadając świadków) uzyskanie rozwodu potrafi trwać niezwykle powoli. Rozpoznanie sądu będzie opierało się na wysłuchaniu małżonków i świadków. Jeśli potrzebujesz rzetelnego reprezentanta, to wejdź w owy odnośnik – Adwokat Katowice Rozwody

Strona używa cookies
Ok