Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
20 marca, 2017
Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
23 marca, 2017

Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na wstępie musimy objaśnić, do czego tak naprawdę etykieciarka służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna fabryczna, której zadaniem jest nalepianie etykiet na różnorakie rodzaje opakowań. Punktem odniesienia mogą być butelki ze śliwowicą lub orzechówką. Mają wydłużony kształt oraz przeważnie są wyprodukowane ze szkła. Etykieciarka przykleja na nie naklejkę z ważnymi danymi: nazwą jednostki przygotowującą trunek, nazwą alkoholu, okresem przydatności do spożycia itd. W przypadku mocnych napojów, m in. śliwowicy, etykieciarka musi obligatoryjnie nakleić także banderolę akcyzową.

Jedną z najbardziej znanych firm produkujących etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wprowadziła kilka technologii wprowadzania etykiet: banderole samoprzylepne, naklejki na zimny klej, etykiety podcinane, nalepki termokurczliwe. Aplikator etykiet potrafi nakładać etykiety na różnorakie rodzaje opakowań, m in. do napojów (napoje energetyczne, słodkie koktajle, gazowane napoje), do pożywienia (olej rzepakowy, zupki dla dzieci, jogurty), do kosmetyków (kremy dla mężczyzn, kosmetyki kolorowe, kremy do golenia) oraz mnóstwo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najwydajniejsze projekty, jeżeli chodzi o znaczenie wyrobów. Od pewnego czasu nowością jest technika Adhesleeve, która bazuje mówiąc skrótowo na tym, że każdorazowa etykieta ma charakterystyczne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie rzecz ujmując ten producent zajmuje się sprzedawaniem takich etykieciarek, jak: Maya, Pratica czy Rotaxa. Niektóre warianty mogą umieszczać nalepki na wolnych opakowaniach i tych zapełnionych alkoholem, kosmetykiem czy jedzeniem.

Dobrze jest z całą pewnością przemyśleć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, np. modularnej. Za jej sprawą można etykietować za jednym razem choćby 6 wyrobów. Efekt finalny jest uwarunkowany od liczby stacji, w jakie będzie wyposażona i od średnicy karuzeli – bowiem etykieciarki rotacyjne inaczej określa się jako „karuzelowe”. Opakowania puste czy napełnione są układane wokoło głównej stacji, która robi obrót i w tym samym okresie umieszcza etykiety.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

Jeśli producent żywności, trunków czy kosmetyków zamierza posiadać bezusterkową maszynę do wprowadzania etykiet na produkty, to powinien wybrać tylko P. E. Labellers. W naszym kraju funkcjonuje raptem kilka placówek, jakie zajmują się sprowadzaniem tak specjalistycznych urządzeń fabrycznych oraz przyszłym ich serwisem. Dobrze jest zawsze zainwestować w coś, co będzie przeznaczane do masowej produkcji przez masę lat. Etykieciarkę można dopasować na potrzeby linii produkcyjnej, którą aktualnie posiada dana firma.

Podstawową zaletą jest sama technologia Adhesleeve, jaka daje szansę eliminacji niepożądanych wydatków, np. kosztów gromadzenia kleju, wydatków na rozczynniki (zużywane są w aplikatorach etykiet wykorzystujących gorący klej), sponsorowania ponadplanowego czasu mechaników trudniących się kontrolą zespołów klejowych. Ogromnym walorem jest to, że w ogóle nie trzeba utrzymywać fachowców – więc osób z rozległymi umiejętnościami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest naprawdę łatwa. Następuje z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Mamy możliwość również liczyć na dużo mniej postojów na linii fabrycznej, lepszą odporność nalepek oraz zmniejszenie nakładów na energię (są związane z ocieplaniem kleju w pozostałych rodzajach etykieciarek).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy podstawowe własności: przekonującą cenę, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Szkic któregokolwiek aplikatora nalepek jest zawsze dopasowywany do potrzeb Nabywcy. Istnieje alternatywa przymocowania owej maszyny na jak najmniejszej powierzchni i za jednym razem nie zostają złamane przepisy BHP. Każda z nich posiada okrągłe ramy i wyjątkowe osłony, ażeby zatrudniony podczas działania maszyny mógł czuć się stabilnie. Porządkowanie, renowacja, przezbrojenia – są nadzwyczaj szybkie.

Koszt etykieciarki zależy przeważnie od jej rodzaju, zatem od procedury, w której potem będzie pracować. Ważne jest także to, czy Kupujący jest zainteresowany kupnem kompletnej linii produkcyjnej czy tylko indywidualnego aplikatora etykietek. Zaletą nowoczesnej technologii jest to, iż inwestycja zwraca się w szybkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers okazjonalnie się psują i w ogóle nie są przyczyną długich postojów. Najczęściej w owych okolicznościach są poddawane ocenie: współczynnik awaryjności oraz standardowy czas zastoju linii.

Prócz etykieciarek dobrze jest zaopatrzyć linię przemysłową w inne supernowoczesne maszyny, m in. kontrolery butelek, zakręcarki albo nalewarki. Na efektywność produkcji oddziałują wszystkie maszyny, które biorą udział w generowaniu towarów i indywidualni pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej liczby czynników niżeli parametry techniczne.

Jeśli zamierzasz wiedzieć więcej o nanoszeniu nalepek na produkty, wejdź w link obok – Aplikatory etykiet

Strona używa cookies
Ok