Jakakolwiek linia technologiczna musi posiadać dobrą maszynę rozlewniczą, za pomocą której towar szybko znajdzie się w opakowaniu. Nie może w nim być go za mało, ponieważ nie zrealizuje standardów oraz zostanie pominięty, ani za dużo – przyniesie poważne straty materialne. Dzięki firmie Ultrapak w naszym kraju można zamówić innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w odmianie monobloków. Maszyny rozlewnicze od Ultrapak charakteryzują się mocną stalową architekturą i znaczną sprawnością. W salonie firmy można liczyć na wszechstronną pomoc fachowców, którzy od lat rozwijają się w zawodzie. Nalewarki można przystosować do indywidualnych życzeń Kupującego, przykładowo. wybranego przetworu, efektywności czy momentu rozlewu. Świetnie sprawdzą się w rozlicznych branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami i bez dodatków. Efektywność maszyn rozlewniczych mieści się w obszarze od 3.000 do 90.000 napełnionych opakowań w ciągu jednej godziny. Maszyna zapełnia szklane oraz syntetyczne butelki oraz konserwy. Do gęstych, kleistych, mających konkretniejsze cząsteczki wyrobów przeznaczone są dozownice. Chodzi tu przykładowo o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne oraz motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre pasze dla zwierząt, jedzenie dla niemowląt. Pośród dozownic wyróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali nierdzewnej.
Podstawowym rodzajem są nalewarki tłokowe, które wprowadzają artykuł w butelki bądź puszki za pomocą oddzielnych tłoków umieszczonych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa porcję wody mineralnej lub wina i rozlewa ją do osobnych butelek. Porcja może sięgać od 5 – 1200 ml. Dowolna głowica posiada oddzielny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe doskonale sprawdzą się przy nalewaniu produktów z gazem. W zasobniku buforowym wytwarzane jest duże ciśnienie, przy pomocy którego gazowany napój nadmiernie się „nie spieni”. Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo – przelewowe wykorzystuje się zwykle do nalewania artykułów w butelki szklane i PET. Są to np. majonezy albo dżemy, które mają zwartość „rzadką”, burzącą się czy średniolepką. Sprawdzą się w branży drogeryjnej i chemicznej, bowiem są w stanie umiejscowić w opakowaniu od 100ml – 10 l produktu. Nalewarki podciśnieniowe stosuje się do nalewania alkoholi czy pozostałych płynów bez CO2. Tutaj towar jest zasysany przy użyciu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest wyraźnie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są niezwykle precyzyjne przy dozowaniu produktu za pośrednictwem narzędzi do sprawdzania objętości bądź masy – mianowicie przepływomierzy. Występują m.in. w wariancie elektromagnetycznym i masowym. Maszyny rozlewnicze do rozlewu w kegi PET mogą działać z odmiennymi modelami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie urządzenie STERILBOX, mogą być zaopatrzone w dźwignię. Stosując ją operator otwiera oraz zamyka kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – dostosowuje się szczególnie do branży winiarskiej, małych i dużych browarów.
Przedsiębiorstwo Ultrapak może także zbudować skończoną linię do masowego wytwarzania produktów. Najczęściej fachowcy firmy opierają się na oczekiwaniach Zainteresowanego, m.in. co do produktu, jaki będzie przez nią wyrabiany, jaką powierzchnię ma ona wykorzystywać? Do tej pory z propozycji firmy skorzystali: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (sporządzający wódkę Bols) oraz Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być stworzone w wariancie monobloków lub trójbloków. W przypadku tych pierwszych Zainteresowany może dokonać wyboru spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master oraz Master Can. W technice „jałowej” bądź Ultra Clean. Dzięki wymienionym technikom można skutecznie sączyć artykuły wyjątkowo delikatne bakteriologicznie, przykładowo. mleko o wydłużonym terminie zdatności do wypicia. Linie produkcyjne skonstruowane przez Ultrapak wyróżniają się indywidualnym charakterem, znaczną sprawnością przy równoległym spełnieniu ekonomiczności poboru energii oraz spełnianiem wszystkich warunków czystości. Partnerstwo z rynkowymi potentatami w obszarze wytwarzania maszyn przemysłowych dało przedsiębiorstwu Ultrapak perspektywę na uzyskanie docenienia w oczach Kupujących. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki nim linię technologiczną można zaopatrzyć w aplikatory etykiet, zakręcarki, tunele grzewcze, orientatory, rozdzielacze rzędów, narzędzia do prowadzenia korekt i in.
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – NALEWARKI