ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak
5 października, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy
6 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – prawie każdy Polak zna ten cytat przebojowej piosenki „Szklana Pogoda” wydanej w 1984 roku przez zespół Lombard. Wtedy telewizor był czymś przełomowym. Był zapowiedzią nowości i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Bywały sytuacje kiedy ludzie zbierali się w domu jednego z sąsiadów, zadowolonego właściciela kolorowego telewizora, by oglądać popołudniowe wydanie dziennika, czy następny epizod ulubionej telenoweli. Od tamtych lat kultura mediów przeszła ogromną metamorfozę, a to ze względu na brak cenzury medialnej i równoczesny rozwój nowoczesnych technologii. Dzisiaj statystycznie w każdym mieszkaniu znajduje się przynajmniej jeden telewizor. Ludzie śledzą zmagania bohaterów emitowanych seriali. Słuchają o rewolucyjnych odkryciach badawczych i są w stanie obserwować bieżące wydarzenia z całego świata. Telewizja bawi i edukuje, w bardzo nowoczesnym wydaniu.

A skoro mowa o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zanalizujmy jak oddziałuje na telewizję wynalezienie globalnej sieci wirtualnej, czyli internetu. Internet to medium naszych czasów, które łączy ludzi z całego globu. Internet wziął swoją nazwę od angielskiego wyrażenia „inter-network”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „między-sieć”. Jest to rozwinięta infrastruktura telekomunikacyjna, zespalająca rozmaite urządzenia sieciowe wbudowane w komputerach, smartphonach i tabletach. Sieć internetowa pozwala nam na łatwe prowadzenie rozmów na odległość z ludźmi z innego kraju. Nie chodzi tu wyłącznie o rozmowy, ale głównie o inne źródła informacji, czyli zdjęcia i filmy. Publikując konkretny film liczymy się z tym, ze każdy użytkownik sieci może go zobaczyć. identycznie jest ze zdjęciami, które raz wrzucone na popularne strony społecznościowe (takie jak choćby Instagram), na zawsze zostają w sieci. Czemu więc rozwój komunikacji w Internecie miał tak ogromny wpływ na nowoczesne usługi telewizyjne? Do dziś kanały telewizyjne transmitowane były jedynie za pomocą odbiorników telewizyjnych. Internet sprawił, że ogromna część dostawców usług telewizyjnych zapragnęła zaistnieć w sieci wirtualnej. Media strumieniowe rozwijają się w zawrotnym tempie. Dziś darmowa telewizja online jest czymś tak powszechnym jak chodzenie do sklepu.

Telewizja online – jak to się zaczęło?

Historia darmowej telewizji nierozerwalnie wiąże się z Youtubem. Witryna ta została założona w 2005 roku. Po 5 latach od jej uruchomienia, po raz pierwszy odbyła się światowa transmisja imprezy sportowej w Internecie. Przeszło 50 milionów użytkowników oglądało mecz ligowy w indyjskim krykiecie. Dużą popularnością cieszyły się później przekazy takich wydarzeń jak wyświęcanie Jana Pawła II i ślub brytyjskiego następcy tronu Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej chwili rosnąca liczba osób zaczęła się rozglądać za możliwością oglądania telewizji na urządzeniach multimedialnych, czy na ekranach swoich laptopów. Potrzeby odbiorców zrodziły pomysł stworzenia platform internetowych, na których wyświetlane będą kanały telewizyjne na żywo. I tak wystartowały serwisy takie jak amerykański Netflix (dostępny obecnie na całym świecie), czy nasz rodzimy dostawca darmowatelewizja24.pl. Media strumieniowe prócz nadawania programów telewizyjnych zgodnie z harmonogramem czasowym, dostarczają nam również usługi VOD, czyli internetową wypożyczalnię filmów, seriali, czy popularnych programów telewizyjnych.

Telewizja online – ogląda programy 24h/dobę.

Dobra wiadomość jest taka, że telewizję internetową możesz oglądać dosłownie na każdym urządzeniu – na smartphonie, na tablecie i na laptopie. Obecnie nawet konsole Xbox One, czy PS4 posiadają wyposażenie dające nam możliwość oglądania telewizji online. Wystarczy, że pobierzesz daną aplikację na urządzenie mobilne, lub skorzystasz z konkretnej strony www. W przypadku strony darmowatelewizja24.pl najpierw trzeba kliknąć swój ulubiony program tv, nacisnąć przycisk „stream 1” lub „stream 2”, skopiować zaznaczony adres strony i wpisać go w okienku adresu w przeglądarce. W łatwy sposób możemy odbierać bieżące programy tv z każdego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w poczekalni u lekarza.

Dlaczego telewizja internetowa jest tak popularna?

Plusy użytkowania darmowej telewizji moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Po pierwsze i chyba najistotniejsze dla przeciętnego użytkownika jest to, że telewizja dostępna w internecie jest darmowa. Kolejnym aspektem, w wielu przypadkach równie istotnym jest komfort oglądania. Darmowa telewizja jest gotowa do odbioru na dowolnych urządzeniach mobilnych. Możemy ją oglądać z każdego miejsca bez jakichkolwiek problemów i bez konieczności zakupu telewizora. Co jeszcze? Warto też powiedzieć o bogatej gamie programów udostępnionych na platformach takich jak darmowatelewizja24.pl. Platformy mediów strumieniowych oferują nam nie tylko dostęp do powszechnych programów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale również, do kanałów, których nie mielibyśmy szansy oglądać korzystając z oferty tradycyjnej telewizji. Są to głównie takie stacje jak Canal+ czy HBO, które transmitują własne produkcje serialowe, oraz najnowsze filmy. Dzięki telewizji internetowej możemy także wypożyczać filmy i seriale na żądanie. W wielu kręgach mówi się, że usługi ”video on demand” zdetronizują pozycję tradycyjnej telewizji . Na dzień dzisiejszy jednak są to tylko i wyłącznie hipotezy, gdyż potęga telewizji, tej standardowej, jak i internetowej wciąż wzrasta.

Chcesz mieć dostęp do darmowej telewizji online? Wejdź na podaną obok stronę i skorzystaj z nowoczesnych usług telewizyjnych: darmowa telewizja.

Strona używa cookies
Ok