program do gry w Tibię tibialyzer ułatwienia w grze Tibia
Popularna gra 2D ciągle na fali
2 października, 2016
Darmowa telewizja - Telewizja online - Telewizja internetowa - TVP1 i Polsat Sport za darmo
Telewizja online – oglądaj ulubione kanały na komputerze
6 października, 2016

Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w projektowaniu maszyn etykietujących. Początkowo osadzanie etykietek odbywało się dzięki metodzie „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były niemniej tak poważne, że spółka zadecydowała o realizowaniu maszyn niestandardowych. Firma Ultrapak posiada zatem w swojej ofercie nowego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich aplikatory złożone, maszyny etykietujące dwukaruzelowe i etykieciarki liniowe. Pierwsze używa się do zakładania różnych etykiet, przykładowo wykonanych z papieru, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W tej chwili można zamówić trzy typy etykieciarek modularnych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Za to maszyny karuzelowe bezbłędnie sprawdzą się do wklejania papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina czy produktów spożywczych. Ostatni rodzaj maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – nadają się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nanosić banderole na wypełnione produktem i puste opakowania. Jakie techniki są używane przy oznaczaniu wyrobów? Mianowicie dziś wykorzystuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz etykiety samoprzylepne (self – adhesleeve). Doskonałym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć trudność przyklejania etykietek z rolki za pomocą kleju topliwego, albowiem wymusza on wykorzystywanie dodatkowych specyfików chemicznych, np. rozpuszczalników. Po pierwsze mnoży to widocznie koszty etykietowania, po drugie – niedobrze oddziałuje na zdrowie człowieka oraz naturę, a po trzecie – technika ta jest niepewna. W liniach o dużych wydajnościach najlepiej stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie nanosić banderole z efektywnością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Idealnym dodatkiem jest tutaj zespół maszynowego załączania rolki. Uogólniając: Ultrapak jest renomowanym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie aplikować etykiety plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), nalepki samoprzylepne nietransparentne, przezroczyste, wykonane z papieru, plastikowe oraz etykietki krojone z papieru z klejem zimnym lub termotopliwym.

Ultrapak jako renomowany dystrubutor etykieciarek P. E. Labellers

Aplikatory oferowane przez Ultrapak mają parę ważnych cech: funkcjonalne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby separujące, karuzelę wewnętrzną i samocentrujące platformy. Ergonomiczne kontury aplikatorów etykiet dotyczą wszelakich osłon oraz ram urządzenia, co istotnie zwiększa poziom bezpieczeństwa. W katalogu przedsiębiorstwa odnaleźć można następujące modele: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują aplikatory Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza znakomicie sprawdzi się przy zakładaniu etykiet papierowych na szyjki opakowań. Jest idealna do zakładania banderoli w kształcie litery „L” i „U” za pośrednictwem kleju zimnego lub połączenia go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa zestawy rotacyjne zapewnia możliwość zrealizowania po sobie dwóch czynności: dodania na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (z wykorzystaniem równorzędnej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na niezwykle dużą efektywność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 dodanych etykiet w ciągu godziny. Etykiety mogą być utworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium tej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (bądź uchwyt rolki), zespół cięcia etykiet, sensory markerowe, sensory doglądania naprężenia folii, bęben do przesyłania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie wyrównujące przesuwanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w nieskomplikowany sposób dopasowywać za sprawą panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika oraz przystosowuje się mechanicznie. W zależności od wariantu posiada akcesoria nadzorujące, centralny system smarownic, zespół znajdowania i wydawania etykiet, urządzenie zatrzymujące, elektroniczny system naprężania oraz poprawiania folii, mechaniczne odnajdowanie krańca rolki z banderolami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do zarządzania maszyną, detektor niskiego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem i powłoki zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z zespołu liniującego banderole, cylindra transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (lub dwoma) oraz wałka klejowego. Znaczącymi korzyściami ze stosowania oferowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość banderoli na jednej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, ograniczona ilość postojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez eliminowanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo niski pobór mocy oraz zredukowanie wydatków na elementy wymienne.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można zamówić poszczególne pakowaczki które w prosty sposób można połączyć z funkcjonującą już linią fabryczną, jak również kompleksowe rozwiązania. Owijarki do palet, paletyzatory, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można efektywnie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce lub ryż. Ładowanie realizuje się z wykorzystaniem nowoczesnych metod w obszarze uzyskiwania próżni, duszenia w workach próżniowych oraz napowietrzania przetworu. Szczególnym typem pakowaczek są te, które umieją sprawnie zapakować dziczyznę, podtrzymując jego walory smakowe i optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są proste w myciu, pielęgnacji, serwisie oraz naprawie. Do wszystkich można zamówić oryginalne elementy zamienne. Zazwyczaj są wyposażone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują różnorodne procedury zgrzewania: za pośrednictwem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu ze stroną do odcięcia. Jeśli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to potrafią one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE oraz woreczkami PA. Generalnie tunele pakujące można rozbić na komorowe, do napełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są projektowane przeważnie jako maszyny wypełniające funkcję układania produktów w stosy oraz depaletyzacji. Jest to znacznie korzystniejsze i efektywniejsze rozwiązanie. Jakiekolwiek projekty maszyn pakujących są prowadzone w oparciu o indywidualne potrzeby Zainteresowanego, przykładowo. jego prognozowania co do skuteczności zamówionej linii produkcyjnej. Dodatkowo powiązania pomiędzy maszynami są w ów sposób projektowane. Kontrahenci mogą zatem dostosować linię do wybranego towaru, przykładowo. płatków owsianych.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej kliknij w link – ETYKIECIARKI

Strona używa cookies
Ok