Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Ciekawe projekty ogrodów
24 grudnia, 2016
Kampanie reklamowe w Internecie Pozycjonowanie stron www Pozycjonowanie wizytówek
Skuteczna reklama internetowa
2 stycznia, 2017

Sprawdzając fora internetowe dotyczące przygotowań do ślubu, bardzo często można się natknąć na temat dotyczący tego, jaką muzykę wybrać na wesele. Kwestią żywo omawianą wśród forumowiczów jest problem, który można określić w ten sposób: band czy dj na wesele – kogo wybrać?

O zespołach muzycznych wyrażono już najprawdopodobniej wszystko, a dj na wesele to wciąż poruszany temat. Dlatego w tym tekście skupimy się na tym, czym się zajmuje dj, czy dj na imprezie weselnej sprosta swojemu zadaniu, jak znaleźć właściwego dj-a i jakie są różnice pomiędzy dj a zespołem. Ale do rzeczy.

Taka osoba nie jest dj-em

Dj-em z pewnością nie należy nazywać osoby, która gra muzykę puszczaną z playlisty na laptopie, dlatego że solidny sprzęt jest dla dj-a niezbędny. Poważny dj dysponuje: tabletopem i kolumnami, czasem słuchawkami – ale to nie koniec, dlatego że dj, który traktuje poważnie swoją pracę, zadba o to, by jego występ nie tylko perfekcyjnie brzmiał, lecz również ciekawie prezentował się.

Kim jest dj?

Dj (albo dyskdżokej) prezentuje oraz miksuje np. piosenki, czyli zmienia za pomocą dodanych efektów muzycznych. Dj to osoba, która wyróżnia się biegłą znajomością odtwarzanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu spójności muzycznej na czas koncertu. A gdy chodzi o dj na imprezy z gatunku przyjęcie weselne czy studniówka, to dj musi być także bacznym obserwatorem, by szybko ocenić, czy sugerowany przez niego program odpowiada potrzebom gości. A dobry dj może zagrać dla jakiejkolwiek grupy słychaczy. Specjalnie kładziemy na to nacisk, dlatego że doświadczony dj nie pozwoli sobie na to, by przygotowana przez niego muzyka pasowała wyłącznie jemu i nie trafiała w pragnienia odbiorców.

Jak znaleźć Dj-a na wesele?

Jednak ile ludzi, tyle potrzeb, lecz istnieje parę elementarnych reguł, jeśli chodzi o wybieranie dj na wesele. Na początek warto zapoznać się z portfolio dj-a. Żeby to zrobić należy sprawdzić hasła na przykład: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, żeby wyszukać kilkanaście stron z portfolio dj-ów z konkretnej miejscowości.

Profesjonalny dj postara się, aby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i dowiedzieć się, jak dj radzi sobie na balach okolicznościowych. Dlatego najlepiej nie przeglądaj stron, na których nie ma materiałów audio albo video, no chyba że chce Ci się trwonić czas na wydzwanianie do każdego dj-a, by pytać go o przesłanie nagrań. Na bazie portfolio dj-a masz szansę już w jakimś stopniu zweryfikować, na ile dj jest odpowiedni na Twoje wesele.

Sprawdź też to, jak określony dj prezentuje się. Istotne jest tu przykładowo jego strój, ponieważ dj, który gra na weselu, powinien być adekwatnie ubrany. Zwłaszcza, że jest to podniosłe wydarzenie, dlatego dj powinien zawsze pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Dj wodzirej na wesele

Inną rzeczą jest to, czy dj zajmuje się też konferansjerką na weselu czy innej tego typu imprezie. Wielu dj-ów często podkreśla, że są także wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby uniknąć rozczarowania na weselu, zweryfikuj, czy ten dj rzeczywiście wie, na czym polega prowadzenie imprezy. Przecież nie chcesz, by na Twoim weselu konferansjer sypał niesmacznymi żartami lub odzywał się do uczestników wesela niczym do swoich znajomych.

Nowy trend muzyczny: Dj na studniówkę

Ale dj gra nie tylko na weselach, istnieje możliwość, aby go również wynająć na podobną zabawę. I tak dj na studniówce to coraz popularniejszy widok. I nie ma w tym nic szczególnego, ponieważ bandom niełatwo jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma prawie nieskończony zasób utworów. A jeśli o tym mowa…

Dlaczego dj na wesele jest lepszy niż zespół?

Gdy chodzi o porównania pomiędzy dj-em a kapelą, to wyżej daliśmy znać o tym, że dj posiada większe możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy zwłaszcza na na imprezie weselnej. Być może wiesz, że goście weselni nieraz chcą, aby odtworzono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „wiekowy” utwór, to zespoły przeważnie są w stanie szybko przygotować aranżacje, jednak w przypadku świeżych kawałków? W tym starciu dj wyraźnie ma przewagę. No i niewątpliwie dla dj gatunek muzyczny i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze napomknąć o pozostałych zaletach: dj nie musi robić takich przydługich pauz, jak zespoły, dlatego że nie traci energii tak błyskawicznie jak ci co sami grają. Zresztą goście przeważnie nawet nie zauważają, że dj zarządza przerwę, bo w jej trakcie muzyka jest puszczana. Następną zaletą muzyki w wykonaniu dj-a jest to, że są to utwory oryginalne. Dzięki temu ciągle można być pewnym, że nikt na Twoim przyjęciu weselnym nie zacznie psuć swoim brakiem talentu utworu. Kolejną rzeczą są stawki – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dodatkowe oświetlenie, maszyna do dymu… czym jeszcze zaskoczy dj?

W ramach podsumowania należy również napomknąć o tym, że doświadczony dj dysponuje dodatkowo swoim sprzętem oświetleniowym oraz innymi dodatkami akcesoriami, np. maszyną do ciężkiego dymu. Wyobraź to sobie: pierwszy taniec w subtelnej mgle i przy magicznym świetle, a dodatkowo Wasza wyjątkowa piosenka, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O predyspozycjach i korzyściach dj-a można długo by rozmawiać, ale chyba dobrze będzie, gdy on sam je pokaże. Zatem gdy poszukujesz dobrej oprawy dla Twojego wesela czy super muzyki na bal studniówkowy czy inną imprezę okolicznościową, obowiązkowo wybierz stronę Dj Warszawa .

Strona używa cookies
Ok