Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem mieszkania dzięki przedstawicielowi biura nieruchomości
29 września, 2020

Firma sprzątająca dla firmy

Zadbane biuro albo innego rodzaju zakład pracy to ważny aspekt, na jaki potencjalni klienci patrzą, podejmując kontakt z firmą. Mając na celu dobre pierwsze wrażenie na ludziach, którzy znajdą się wewnątrz budynku, warto zatroszczyć się o porządek. Dla dużej powierzchni jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na umowie może sobie nie poradzić, z uwagi na to wiele przedsiębiorstw rozważa zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także opłacalne. Nic zaskakującego, że firmy sprzątające stają się zdecydowanie bardziej popularne. Często bywa tak, że z takich usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Usługi firm sprzątających

Usługa firm sprzątających obejmuje sporo czynności porządkowych. W chwili podjęcia współdziałania z firmą sprzątającą, trzeba jasno opisać w umowie, które usługi będą konieczne, a także w jakich dniach i godzinach będą przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a niekiedy sprzątają praktycznie cały czas – np. w galeriach handlowych. Warto również ustalić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1-2 razy w tygodniu, z kolei tam, gdzie dzień w dzień pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok grafiku sprzątania, warto skupić się na oczekiwanych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających to głównie odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi również mycie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Sporo firm sprzątających zapewnia również pranie dywanów albo tapicerowanych mebli. Dostępne są często okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dopasowanie usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej powierzchni i otaczającego ją terenu.

Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od przeanalizowania oferowanych usług, żeby zdobyć pewność, że odpowie danym potrzebom. Co więcej trzeba sprawdzić referencje i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, potwierdzających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm , które przekonują do współdziałania na bazie porozumienia ustnego oraz tych, o których trudno znaleźć szczegółowych informacji, trzeba podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest również metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, żeby realizowanie usług zachodziło szybko i na czas. Trzeba zwrócić uwagę również na pilnowanie harmonogramu pracowników oraz na dane na listach kontrolnych, dokumentujących częstotliwość wykonywanych usług. Aby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, lepiej także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie wskaże, że będzie samodzielnie udostępniał potrzebny sprzęt i środki myjące, powinno się dowiedzieć się, czego używa konkretna firma sprzątająca . Niekiedy firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając wykorzystanie najwyższej klasy środków sprzątających, których nie można kupić w zwyczajnym sklepie albo drogerii.

Czy warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może stać się zyskowne z 2 bazowych przyczyn. W głównej mierze to rozwiązanie jest z reguły mniej kosztowne, niż zatrudnianie osób sprzątających na umowę. Oprócz tego, w przypadku, kiedy nie mamy osoby sprzątającej, zatrudniając fachową firmę, usuwamy taki obowiązek z pozostałych pracowników, co sprawia, że mogą skoncentrować się przede wszystkim na powierzonych im zadaniach, które generują prawdziwe przychody. Oprócz tego profesjonalne firmy sprzątają znacznie sumienniej i dokładniej, a przy tym niezwykle dyskretnie, jeżeli dostosujemy czas przeprowadzania sprzątania, żeby nie zakłócał pracy pozostałych. W ten sposób wnętrze miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta i zachęca potencjalnych klientów. Poza tym firma sprzątająca zazwyczaj dba o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się istotne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka wiadomość jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje również na stan zdrowia pracowników oraz na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu firmy.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok