Portal akwarystyczny Zakładanie akwarium morskiego Wiadomości akwarystyczne
Tematyka akwarystyczna serwisy
23 stycznia, 2017
Narzędzia diamentowe Urządzenia z warstwą diamentową Warszawa Wiertła koronowe
Narzędzia diamentowe Midan
26 stycznia, 2017

Modne torebki filcowe

Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu

Filcowanie jest to inaczej „kołtunienie się”, inaczej skuteczny zabieg wykonywania towarów ręcznie robionych. Polega on w skrócie na szczególnym profilowaniu wełny przy użyciu igły. Kompletny system może odbywać się zarówno na sucho (jedynie z wykorzystaniem igły), jak również na mokro (przy spożytkowaniu mydła i gorącej wody). Z filcu obecnie formuje się sporo artykułów, przykładowo konfekcję, torebki, marionetki lub kolczyki. Możemy je szczególnie szybko odnaleźć, wpisując w Google frazy „torebka z filcu” czy „garderoba filcowana”. Nasze babcie pamiętają ciągle czasy, gdy ten współczesny tryb wyrabiania kreacji czy akcesoriów, był „zmorą”, Wykonany z dobrej wełny golf pod działaniem różnorakich czynników tracił pierwotny piękny kształt, wyciągał się i w ogóle wyglądał nędznie. Dzisiaj plątanie to nowy styl, natomiast posiadanie wyrafinowanej reklamówki przygotowanej w niniejszy sposób (inaczej „ręcznie”) jest najzwyczajniej w świecie nieodzowne!

Jaki wzór torebki zrobionej z filcu wybrać?

Całość zależy od tego, w jakich okolicznościach ona rzeczywiście będzie nam pomocna. Krócej mówiąc – jaką rolę ma sprawować. Czy będziemy do niej wkładały szerokie oraz grube materiały, czy jedynie delikatne kremy oraz portfel? Czy planujemy trzymać ją na ramieniu, w ręku czy jako plecak? Planujemy brać ją na spacery czy chodzić po zakupy? Ogólnie można wyróżnić następujące torebki filcowe: dziewczęce i unisex, przykładowo do chodzenia po mieście, weekendowe, zakupowe, kuferki, listonoszki czy na laptopa. Niejednokrotnie posiadają jeden rysunek (częstokroć fotografię), tymczasem można także wyśledzić torebki konwencjonalne, luksusowe, bez zbytnich przyborów. Przykładem mogą być sportowe, na których wzorki są najzwyczajniej w świecie niepotrzebne jeśli chodzi o wygodę używania.

Przy dopasowywaniu torby na zakupy filcowanej powinniśmy kierować się ponadto własną figurą i wzrostem. Dla niedużej, delikatnej oraz niskiej Pani przydatniejsza będzie lekka, jaka uwydatni aparycję, lub bardzo duża, dzięki której utworzy się interesujący kontrast. Dla dziewczyny, która chce wyglądać drobniej, lepsza będzie torebka duża i niesamowicie duża, mianowicie taka jaka odwróci uwagę od decydujących partii ciała. Nim zdecydujemy się na dany rodzaj, należy go przymierzyć i skontrolować w lusterku. Jeśli nie będziemy super się w niej czuły, przenigdy nie warto w nią inwestować. W konsekwencji będzie leżakowała w komodzie bądź (co gorsze) damy ją ostatecznie komuś za bardzo niską cenę.

Za pomocą jakich technik dbać o torbę filcową?

Umiejętnie uszyta torba z filcu będzie używana przez długi czas. Jeżeli chcemy, by tak było, trzeba pamiętać o paru ważnych regułach. W pierwszej kolejności wcale nie może być ona narażona na typowe ocieranie, przesuwanie i dotykanie przeróżnych płaszczyzn (szczególnie porowatych). Jeśli podróżujemy busem, wtedy lepiej złapać ją do ręki lub postawić na kolanach, niźli utrzymywać kurczowo na ramieniu. Jeżeli mamy na uwadze oczyszczanie wówczas mądrzej jest postawić na czyszczenie na sucho bądź oczyszczanie w pralce w 30 stopniach omijając wirowanie. Temperatura absolutnie nie może niespodziewanie się zmieniać, przykładowo różna będzie wykorzystana do mycia, a następna do przepłukiwania. Znakomitym zamysłem na ożywienie torebki jest wzięcie jej do czyszczenia chemicznego. Jeżeli wybierzemy oczyszczanie odręczne, wtedy torebki nie „wyciskamy”, jak to mamy w nawyku robić z ubraniami, przenigdy nie szorujemy. Najlepiej łagodnie odcisnąć z niej zapas wody i położyć ją na sztywnym ręczniku. Miejmy na uwadze, aby odbudować jej początkowy kształt! Co zrobić, gdy siatka nie prezentuje się ponętnie – skołtuniła się bądź „skulkowała”? Powinniśmy zrobić akurat to, co robiło się kiedyś z pulowerami. A mianowicie delikatnie oczyścić ją z wykorzystaniem nożyc, instrumentu do golenia czy golarki do garderoby. Należy zawsze nadzwyczaj pilnować, aby nie naruszyć konstrukcji filcu (stworzy się w niej zwyczajnie rozdarcie).

Torba filcowa na każdą okazję

Torebka uszyta z filcu na pierwszy rzut oka nadaje się do naturalnego ubioru. Powinniśmy ją przecież nosić do biznesowych ubrań, jeśli posiada należyty fason, wielkość i odcień. Niegdyś odcień torby dobierało się do kolorytu pantofli. Dzisiaj w modzie są bardziej różnorodne połączenia. Generalnie panują dwie normy: jeśli zakładamy na siebie ubiór monochromatyczny, wtedy mamy możliwość pozwolić sobie na torbę z licznymi zdjęciami, itp. Jeżeli ubieramy się w stylu „na jeden odcień”, wówczas należałoby dopasować torbę o barwie łagodnej – zatem jednokolorową. Do klasycznej sukienki lepiej pasuje luksusowa torebka filcowa, do adidasów – mocno pakowna, sportowa. Na biznesowe spotkania zanosimy ze sobą kochany „filc” w kolorkach typowych, zatem białym, ciemnym, „kremowym”, brązowym. Streszczając: torebka z filcu jest właściwa dla każdej Pani, jaka chce być po prostu wystrzałowa! Trzeba zakupić dwie różne, które będzie można nosić w zależności od warunków, m in. do pracy albo na zakupy. Jeśli jesteś zafascynowana zakupem owego dodatku, wejdź w następujący odsyłacz – Torba z filcu

Strona używa cookies
Ok