Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego
25 listopada, 2016
Filmy bez limitu seriale online najlepsza jakość HD
Bezpłatne filmy bez ograniczeń
2 grudnia, 2016

Jak zaplanować, zorganizować i udekorować swój ślub?

organizacja ślubów toruń

Sakrament małżeństwa to dla zdecydowanej większości ludzi najważniejsze wydarzenie w ciągu całego życia. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, iż przyszli małżonkowie dążą do tego, aby był to dzień szczególny. Dlatego wiele par dużą część uwagi poświęca temu, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest między innymi to jakie sprawia wrażenie restauracja, a także wnętrze miejsca, w którym odbywa się ślub, oraz jakie ozdoby będą widoczne podczas wesela, czyli ogólnie rzecz ujmując – chodzi o sprawy oprawy wizualnej.

To już nie są czasy, kiedy starczył pojedynczy zwiędły kwiatek na stolikach, tęczowe baloniki czy ceratowe obrusy. I nie ma co się dziwić – otóż jest to niesamowicie istotna impreza i perspektyw na zrealizowanie jej fantastycznej oprawy wizualnej jest naprawdę sporo. Zatem jakie mamy do wyboru dekoracje weselne i co czym dobrze jest pamiętać?

Polecane dekoracje weselne

Dekoracje weselne są zazwyczaj zrobione kryształu, drzewa, czy z materiałów tekstylnych. Jeśli idzie o główne barwy, to nie muszą to być tradycyjna biel, lub odcienie różowego lub czerwonego. Często przyszli małżonkowie określają różne kolory, często niezwykle nasycone. Modny jest na przykład fioletowy, morski oraz zielony.

Wciąż szczególnie częstym motywem ozdobnym na weselach jest romantyczne oświetlenie typu LED. Jest ono szybkie w instalacji, prezentuje się ładnie, oraz przede wszystkim tworzy niesamowite wrażenie. A ponadto oświetlenie może zamaskować niektóre defekty pomieszczenia, jeżeli takowe są. Jednak czasem przyszli małżonkowie zamiast światła ledowego, stawiają latarenki albo tylko świeczki.

Gdzie umieszcza się dekoracje ślubne?

Właściwie to możemy wszystko udekorować, bo dekoracje nie muszą być ani nudne, ani sztampowe, możliwości są prawie nieskończone: od dekoracji z kwiatów (m.in. bukieciki na stoliki), przez odpowiednie podświetlenie sali. Natomiast gdy chodzi o charakterystyczne i przeważnie ozdabiane elementy na imprezach weselnych, to zapewne są to stoliki oraz siedzenia. Na stoliki powszechnie rozmieszcza się kwiaty w fantazyjnych flakonach, bileciki z imionami gości weselnych, drobne prezenty. Na miejsca siedzące zakłada się estetyczne pokrowce, dekoruje je się dodatkowo tasiemkami jak i gałązkami. Na oddzielną uwagę zasługuje także „kącik” pary młodej, który najczęściej podkreśla się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Jeśli chodzi o inspiracje na dekoracje weselne, przeważnie elementy dekoracyjne wesela odzwierciedlają aktualną porę roku. Na przykład latem na stołach stawia dalie zamiast klasycznych róż. Dekoracje weselne mamy możliwość także zaprojektować w taki sposób, żeby oddawały one charaktery nowożeńców lub ich upodobania. Tak jest m. in. w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie współmałżonkowie pochodzą z różnych kultur i zależy im na zestawieniu ich dwóch tradycji.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Jednak z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając na głowie tyle spraw związanych z planowaniem ceremonii znajdzie się dodatkowo czas na poszukiwanie właściwych dekoracji ślubnych? Pary młode które wesele mają za sobą, przyznają że własnoręczny dobór dekoracji ślubnych był nie tylko żmudny, ale też stresujący. Jednak co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat finalny ich samodzielnego dekorowania bardzo odstawał od wizji, którą sobie stworzyli.

Dziś wybór ozdób i możliwości ich przeznaczenia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie zajmują się tym faktem, wybór spośród tylu możliwości, może skutecznie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak dekoracje dotyczą nie tylko sali weselnej To także np. dekoracje na auto albo dekoracja wejścia prowadzącego na salę weselną.

Jednak nie znaczy to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z atrakcyjnych dekoracji weselnych. Przyszła para nie musi także godzić się na dekoracje weselne, które są „w pakiecie” zamówionej restauracji czy innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie dekoracje są monotonne i nierzadko nie pasują na przykład do stylu przyjęcia, muzyki itp.. Notabene najczęściej parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje weselne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były kopią każdego poprzedniego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość powierzyć doświadczonej firmie, która wyczaruje doskonały nastrój w tak ważnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich projektów, konsultant pomoże wam dokonać wyboru, pokaże inne opcje, zainspiruje, a najistotniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Czy warto korzystać z usług agencji ślubnej?

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy auli weselnej posiada także inne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba nabywać dekoracji na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem uroczystości weselnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada kłopot związany z wydatkami na ozdoby, które ładnie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozbieranie i szukanie miejsca, gdzie można je złożyć, jest dość kłopotliwe. Zresztą znaczna część z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do wykorzystania we własnym domu.

Organizacja ślubu przez agencję

Przede wszystkim taka agencja przemyśli z tobą twoją ideę weźmie pod uwagę twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą temat główny dekoracji weselnych, w tym także barwy i porównanie kilku z nich a następnie sporządzi projekt dekoracji wesela.

Takie wyjście posiada dużo zalet. Prócz tego, że nie trzeba się denerwować się, tym, czy wszystko zostało zorganizowane oraz czy ozdoby będą do siebie pasować to dodatkowo przyoszczędzicie dużo czasu oraz nerwów. Jeśli poszukujecie pomocy przy dekoracjach weselnych, to na pewno warto poznać możliwości, które oferuje firma organizująca śluby. Aby otrzymać więcej wskazówek o dekoracjach weselnych, kliknij w poniższy link: organizacja ślubów Toruń.

Strona używa cookies
Ok