Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Technologie pozyskiwania biogazu
21 listopada, 2016
organizacja ślubów toruń
Jak zaplanować, zorganizować i udekorować swój ślub?
1 grudnia, 2016

Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli Ty i Twój partner pochodzicie z różnych krajów oraz jesteście innego wyznania…

Wesela mieszane to olbrzymie wyzwanie. Po pierwsze należy sprawić, ażeby rodziny Młodej Pary dotarły zgodnie z harmonogramem, po drugie – podczas przyjęcia powinny się wzajemnie rozumieć, zatem pomocne są osoby, które znają obydwa języki, po trzecie – repertuar dźwiękowy musi być skutecznym kompromisem, co znaczy, że powinno się go przystosować do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takim przyjęciu doskonale sprawdzi się dj – wodzirej, który zrealizuje scenerię dźwiękową w oparciu o życzenia przyszłych małżonków. W Polsce niejednokrotnie zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-francuskie, polsko-bułgarskie, polsko-kanadyjskie, albo polsko-wenezuelskie. W czasie ich opracowywania wyrasta sporo dylematów, którymi nie muszą zadręczać się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w jednym kraju. W sytuacji, gdy wesela małżonków „mieszanych” należy postawić na „szczyptę tradycji” polskiej oraz obcokrajowej. Dotyczy to wszelkich obrzędów, potraw, kapeli i najistotniejszych rozrywek. Kluczowym kłopotem może być język, stąd powinniśmy na ową okazję zaangażować tłumacza, jeżeli Państwo Młodzi, członkowie rodziny lub znajomi nie mogą tego uczynić. Cały czas będzie tłumaczył przemówienia i omawiał wszelkie rytuały.
Jak więc scementować dwie obyczajowości, niepodobne doświadczenia oraz sprawić, żeby przybyli nie „padali z nudów”?

Zatrudniając dj’a ze znajomością języków obcych

Dobry dj na wesela mieszane wie za pomocą jakich technik zjednoczyć w trakcie uroczystości dwie przeróżne kultury. Każda familia będzie pewnie kompletnie inaczej przygotowana do niniejszej uroczystości, stąd jakiekolwiek kontrasty powinien on umiejętnie wykorzystać. Nie jest najważniejsze to, na jakiego dj’a się zdecydujemy. Musimy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • jego kompetencje w realizowaniu tego rodzaju zabaw (zweryfikujmy w jakiej ilości naprawdę uczestniczył)
  • zdolności wokalne, instrumentalne albo wodzirejskie (trzeba zajrzeć na filmiki z dyskotek, które uprzednio zostały przez niego opracowane)
  • łatwość wywoływania pozytywnych emocji u rodzin uczestniczących w analogicznych ceremoniach (np. na filmach widać, iż goście na rozmaitych zabawach fajnie się bawią)
  • swoboda w dogadaniu się co do szczegółów
  • spisanie umowy z wszystkimi niuansami ile kosztuje usługa, koszt wydłużenia okresu występowania, repertuar, rodzaje rozrywek itp.)
  • niuanse – zatem wszystkie sprawy, jakie będą istotne w tym dniu, a które tymczasowo „utonęły” pod mnóstwem innych (profesjonalizm dj’a, m in. szykowność, należyty ubiór, punktualność)
  • zarysowanie „Planu B”, a mianowicie kolejnego programu, jaki w przypadku nierealności wdrożenia podstawowego zajmie jego miejsce

Pozostaje jeszcze pytanie: czy raczyć dj’a alkoholem podczas imprezy? Po pierwsze goszczenie czy to trunkiem, czy to fragmentem weselnego tortu nie musi budzić większych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie zamierza mieć na naprawdę istotnym wydarzeniu osoby odpowiedzialnej za grę, która siedzi „pod stołem” totalnie pijana… Należy wybrać wyjście kompromisowe, zatem poświęcić jeden oddzielny stolik dla dj’a z klasyczną „odrobiną” wybornego trunku. W przeciwnym razie cała ceremonia może szybko się zakończyć, zaś goście będą zawiedzeni i szybko „zmyją się” do domów.

Jakie rozrywki może zasugerować dj?

Możliwości jest naprawdę dużo. Możemy zaproponować własne koncepcje albo zdać się całkiem na „fantazję” dj’a Atrakcje można podzielić na zabawy związane z „przedbabinami”, zabawy taneczne, fanty itp. Ważne jest, by zmieszać rozrywki integracyjne (na których rodzina i przyjaciele mają szansę dyskutować ze sobą i się bawić), klasyczne (Panna Młoda szuka męża, sznurek i taniec albo świstaki), neutralne (żeby uniknąć monotonii na weselu). Doskonałym pomysłem są też konkursy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. Na mieszanym weselu wcale nie powinny pojawić się rozrywki o silnym nacechowaniu zmysłowym, wulgarne lub ośmieszające którąś ze stron. Wodzirej może zebrać zaproszonych do odtańczenia państwowego tańca danego kraju, np. corridę, gonionego, kaczuchy, krakowiaka. Zanim powstanie scenariusz zabaw należałoby pogawędzić z rodzicami, dziadkami i pozostałymi gośćmi o ceremoniałach regionu, z jakiego pochodzą i dobrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeśli zatrudnimy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim bezwzględnie omówić wszystkie elementy. Powinien połączyć różnorodne typy muzyki, żeby wszyscy zaproszeni posiadał możliwość biesiadowania przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W czasie brytyjskiego wesela goście indywidualnie stawiają sobie dowolną ilość alkoholu. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który płaci rodzina Młodej Pary. Tymże szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku zawierania sakramentu małżeństwa.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem – dj na wesele międzynarodowe

Strona używa cookies
Ok