Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat do rozwodu
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020

Maszynki i balsamy do golenia, balsamy hamujące wzrastanie włosów, depilacja woskiem – to zapewne najczęstsze sposoby redukowania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one skuteczne? Z pewnością sprawdzają się na kilka albo kilkanaście dni, jednak po tymże czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to oczywiście jest decydujący powód odkrycia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia na stałe. W zasadzie nie jest to projekt nowy, bowiem jakiś czas temu mnóstwo osób umawiało się na sesje z użyciem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowocześniejszym i najsilniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa owłosienie nawet z rozległych partii ciała. Wynalazcy, którzy opracowali, a w dalszej kolejności zastosowali w praktyce oba lasery medyczne, w drugim przypadku zainstalowali bardziej homogeniczną wiązkę lasera. Takie podejście pozwoliło na wzmocnienie efektywności terapii, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem i mamy szansę ją z powodzeniem stosować do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej bądź oliwkowej. Mają możliwość po niego sięgnąć osoby, które posiadają przebarwienia skóry, reagują negatywnie na balsamy do depilacji albo posiadają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który odebrał dużo ekskluzywnych nagród. Co ważne, wcale nie przynosi jakichkolwiek efektów ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 sesji, aby ostatecznie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy określimy parę partii, przykładowo brzuch i stopy równocześnie, wówczas kosmetyczka może to wykonać w trakcie jednorazowej wizyty. Tak naprawdę liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i etapu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włoski bardzo widoczne, najsilniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie zwyczajnie rosną jednocześnie, z tego względu laser usuwa około 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy epilacja laserowa rzeczywiście daje dobre efekty?

Z całą pewnością są one o wiele efektywniejsze niż w przypadku depilacji innymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia mogą wystąpić jedynie pojedyncze włoski (np. w wyniku ciąży). Panie, które zdecydowały się na taki zabieg i publikują swoje opinie na stronach tematycznych w 99% są usatysfakcjonowane z rezultatów. W szczególności, że jest to idealna technika na wrastające włoski. A konkretnie? Groźnym wynikiem pospiesznych depilacji albo zwyczajnie skłonności są nieduże ranki na skórze, zaczerwienione grudki bądź krostki. Mogą też wystąpić stany zapalne, a wtedy wizytacja u specjalisty jest czasami niezbędna. Włoski w ogóle nie mogą wybić się przez skórę i tkwią w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna koncentrować się ropa, zaś wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną alternatywą, aby poradzić sobie z owym kłopotem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka zbliża do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest przeprowadzenie oceny włosków i przystosowanie intensywności wiązki laserowej. Lasery starszego typu w ogóle nie posiadają takiej opcji, z tego względu przed wizytą dobrze jest sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny czytnik sprawdza wiele paramentów jednocześnie, m.in. kolor i gęstość włosków. Nie musimy się martwić, że urządzenie będzie wywoływało ból albo powstaną poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako największy plus musimy uznać wygospodarowany czas, gdyż absolutnie nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało w taki sposób, jak wykonywaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie musimy też skupywać dodatkowych golarek, inwestować w drogie urządzenia używane w domach, męczyć się z nagrzewaniem wosku i dyskomfortem. Klientki wybierają epilację ze względów typowo funkcjonalnych. Mają możliwość naturalnie wyruszyć na plażę w kostiumie, absolutnie nie muszą wstydzić się rzadkich sterczących włosków ani krost. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Wielkim atutem dla kobiet depilujących okolice intymne jest szansa znieczulenia tego niesamowicie wrażliwego miejsca. Ochładzający żel ogranicza siłę odczuwania kolejnych impulsów wysyłanych przez laser. Do innych plusów można doliczyć brak komplikacji po terapii (warto niemniej zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest najczęściej bardzo drogie, więc warto przeszukać lokalne oferty i ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawe informacje

W trakcie trzeciej zabiegu laserem medycznym Palomar Vectus mamy szansę usunąć około 90% włosków

Z wykorzystaniem Palomar Vectus mamy szansę zniszczyć włoski choćby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było redukować zbyteczne owłosienie

Możemy rozróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych aktualnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię trwała depilacja, najedź w link i przeczytaj najczęstsze pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok