Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy a także na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale także modelują sylwetkę, usuwają cellulit, tłuszcz nadmierne owłosienie oraz rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które przynoszą ciągle ulepszone oraz efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, innowacyjne technologie sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest zdecydowanie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów oraz usunięcie z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody zazwyczaj wymagają pracy specjalnych maszyn. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dawane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów odnowy i do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają szczególny, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego typu zabiegi przywracają skórze elastycznośc i jędrność i powstrzymują proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się także materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także eliminują zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zepsute komórki, wzrasta wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki przede wszystkim przyciągają tych, którzy chcieliby pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są odporne na ćwiczenia i specjalne diety. Nowoczesna technologia pomogła stworzyć metody, które powodują, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, ze względu na co znacznie łatwiej je odessać lub przesłać do wątroby, a stamtąd zazwyczaj usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi z reguły mają również inne dobre efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pożegnać cellulit, zmniejszyć zmarszczki, blizny lub rozstępy.

Istnieje kilka nowoczesnych metod formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją także techniki wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te zabiegi są mało inwazyjne i przynoszą widoczne efekty: możliwe jest usunięcie do 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej oraz wyregulowanej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowocześniejsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne udostępniają nowoczesne zabiegi laserowe, które oddziałują na różne części ciała oraz tak samo różne problemy. Najbardziej znana jest z pewnością depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z praktycznie każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują także problemy skórne: usuwają trądzik, zabijając bakterie powodujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na powstrzymywanie procesów starzenia. Istnieją jednak zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Współczesne metody liftingujące, wykorzystują innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wstawianych w głębokie warstwy skóry, żeby unosiły oraz trzymały konkretne partie skóry.

Strona używa cookies
Ok