PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – jak spać
15 lutego, 2019
Depilacja LASEROWA
21 lutego, 2019

JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. To części, na których noszony jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych pominięć zazwyczaj są takie dolegliwości jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem dbać o stopy? Niżej przedstawiamy kilka popularnych metod.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale też zmiękcza naskórek. Kąpiele polecane są w szczególności paniom, które muszą codziennie nosić buty na szpilkach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego trzeba dbać o ich odpowiednią regenerację. Kąpiele solne to nie tylko odprężenie ale także wsparcie w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody można także dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa też rozmaryn.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Istotnym elementem pielęgnacji stóp jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ ze względu na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja namnożeniu bakterii. Jeśli decydujemy się na używanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym wykorzystaniu wylądował na śmietniku. Korzystniejszym rozwiązaniem jest używanie specjalnej tarki- można ją w prosty sposób wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też mnóstwo specjalistycznych preparatów peelingujących, które zawierają substancje peelingujące, które w prosty sposób radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Z tego powodu szybko ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnacji o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające trzeba stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: nakłada się je na noc, by rano móc podziwiać perfekcyjnie gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Regularne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kluczem do pięknych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Wzmożone przesuszanie skóry to bardzo często efekt braku witaminy A. Dobrym trickiem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Drogerie oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie wygoją wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Bywają źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w ciało. Nagniotki najskuteczniej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować wyeliminować je przy pomocy metod domowych. W tym celu trzeba kupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w gorącej wodzie z solą. Taka kąpiel powinna potrwać nie mniej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest posmarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Kolejno powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że zawiera więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas ma problem z nadmiernym poceniem się stóp. W tym wypadku rzeczą największej wagi jest właściwa higiena. Pielęgnację usprawniają liczne preparaty dedykowane dla osób, które borykają się z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, należy też wymienić obuwie: w pracy nosić lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem ziół. Najskuteczniejsze z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz zakładać buty na obcasach? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kości dużego palca, które powodują ból i skrzywienia całej stopy. Mocno obciążony palec często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy pracują wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega dużym przeciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Jest dużo sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one ułożenie palucha. Stosuje się je jednak tylko na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej pracy w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy ciągle pogłębiają się. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok