Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie dentystycznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – z czego budować
29 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozkwitu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest właściwie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość zobaczenia rezultatu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i efekt zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian lub skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według dentystów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia trwał parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów zębowych wiąże się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi połączyć się z kością, co wymaga czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy zapewnia o wiele lepsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a do tego pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest niezwykle komfortowy oraz nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez problemu regulować moc światła oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić też za pomocą koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie ze względu na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Licówkami można ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Strona używa cookies
Ok