Okna energooszczędne Toruń
17 września, 2020
Optymalizacja stron internetowych na WordPress
17 września, 2020

E-sklep zaprojektowany przez WordPress i WooCommerce

WordPress, jako współcześnie jedna z najpopularniejszych oraz często wybieranych platform do budowania witryn WWW posiada też dodatkową zaletę. Najciekawsze dodatki tworzone są we wtyczkach, a za sprawą wtyczki WooCommerce to też doskonałe narzędzie do założenia własnego sklepu internetowego. Z uwagi na to, że WordPress działa poprzez własny CMS, czyli system zarządzania treścią, jest łatwy w obsłudze dla użytkowników oraz pozwala na tworzenie stron i sklepów internetowych bez potrzeby wykorzystania rozwiniętej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest w pełni wkomponowaną w WordPressa wtyczką, która przebudowuje stronę na WordPressie w profesjonalny sklep internetowy. Jej obsługa, szczególnie że jest również po polsku, jest stosunkowo nietrudna oraz daje wiele możliwości. Dzięki niej da się uzupełniać produkty, opisy oraz szczegółowe dane, zdjęcia, ceny, a także stan magazynowy. Z kolei osoby korzystające ze sklepu internetowego zyskują funkcję koszyka oraz w łatwy oraz bezpieczny sposób zrobić zakupy.

Dlaczego warto projektować e-sklep poprzez WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została stworzona dla użytkowników WordPressa, dlatego jest dostosowana do jego potrzeb, a jej mechanizm włączania jest całkowicie prosta. Co więcej sporo motywów oraz szablonów jest w pełni kompatybilnych z WooCommerce, dzięki czemu graficzna oprawa, rozmieszczenie elementów albo funkcjonowanie sklepu internetowego na WordPressie jest nietrudne do ulepszania. Wszystko, czego potrzeba to niewielka ilość wyobraźni i wiedzy, by przygotować e-sklep dostosowany do potrzeb, a przy tym interesujący wizualnie oraz przyjazny dla klientów.

Co równie ważne, projektując sklep internetowy poprzez WordPress posiada się pełną kontrolę nad sklepem. To wyróżnia WooCommerce na tle e-sklepów abonamentowych, to łatwe  zmiany funkcjonalności i wyglądu sklepu, przy wsparciu specjalistów. Sklepy internetowe na WordPressie są tak często projektowane, że przy pojawieniu się kłopotu można nie tylko zwrócić się o wsparcie profesjonalnych firm, ale też szukać na grupach, na forach czy blogach pomocy znawców oraz osób, które uprzednio mogły spotkać się z takim problemem.

Wartością WooCommerce jest także to, że posiada szeroki zakres własnych, rozbudowanych dodatków. Powodzenie e-sklepów na WordPressie przekłada się na to, że developerzy bezustannie projektują nowe dodatki i wtyczki dopasowane do WooCommerce. To sprawia, że gdy sklep wymaga jakiejś funkcjonalności, przeważnie wystarczy sprawdzić gotowe wtyczki oraz bardzo prawdopodobne jest to, że pasujące do potrzeby do pracy dopasowane rozszerzenie jest dostępne od dawna. Oprócz tego WooCommerce systematycznie modyfikuje konflikty między dodatkami oraz motywami podczas aktualizacji.

Uruchomienie sklepu internetowego za pomocą WooCommerce i WordPress

Zainstalowanie WooCommerce do WordPressa jest w pełni proste. Wszystkim, co trzeba zrobić to w sekcji wtyczek odnaleźć WooCommerce. Po aplikacji wtyczki, w pasku administracyjnym pojawiają się dodatkowe funkcje, w których możliwe jest dodawanie produktów, zarządzanie zamówieniami albo płatnościami oraz zapisywanie informacji o klientach. Poza tym dostępne są także raporty, statystyki oraz analizy sprzedaży.

Warto pamiętać, że nie wszystkie możliwości WooCommerce są całkowicie bezpłatne. Choć bezpłatna wersja gwarantuje wiele, niektóre dość ważne w sklepie internetowym funkcje mogą łączyć się z kosztem. Między innymi płatne rozszerzenia dotyczą obsługi płatności internetowych, współpracy z kurierami, sklepami mediów społecznościowych (np. sklep na Facebooku), albo rozwiniętych funkcji ofert lub opinii. Część płatnych rozszerzeń posiada bezpłatną wersję, jednak może okazać się, że do prawidłowego działania sklepu internetowego na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo sklepu internetowego na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to istotna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są stale poprawiane przez twórców, dlatego są uznawane za bezpieczne. Kłopotem mogą okazać się jednak inne wtyczki, które nie w każdym przypadku są idealnie dostosowane, za sprawą czego mogą w pewnym stopniu tworzyć dojście do witryny. Z tej przyczyny, należy wybierać ograniczoną liczbę rozszerzeń, przede wszystkim tych absolutnie koniecznych do stworzenia sklepu. By zagwarantować bezpieczeństwo sklepu internetowego stworzonym przez WordPress i WooCommerce warto stale aktualizować wotywy i wtyczki. Aktualizacje zazwyczaj mają na celu wyeliminowanie luk i błędów. Poza tym dojście do panelu administracyjnego oraz serwera FTP powinien mieć głównie właściciel sklepu internetowego oraz ewentualnie osoby wsparcia technicznego. Ponadto hasła muszą być zawsze mocno skomplikowane, by gwarantowały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Warto także postawić na solidny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz wsparcie fachowców. Pomoc techniczna może być nieoceniona, kiedy pojawi się problem, z którym ciężko będzie wygrać samemu. Obok współpracy z profesjonalną firmą, która trudni się pomocą techniczną w zakresie WordPressa, sporo opracowań kłopotów znajduje się na forach internetowych lub na grupach. Czasami wystarczy zostawić pytanie oraz poczekać na odpowiedź. Jeśli jednak problem wymaga szybkiej naprawy, lepiej zwrócić się po pomoc ekspertów.

Sklep internetowyBlackSoft sklepy internetowe

Strona używa cookies
Ok