dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
28 kwietnia, 2017
dj na wesele dj na wesela bydgoszcz wodzirej konferansjer
Wesele bez alkoholu – oczywiście ze znanym DJ-em
2 maja, 2017

Adwokat radzi – nie spłacaj przedawnionych długów

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

Według jakich zasad działają firmy windykacyjne?

Znaczna liczba spółek dochodzących wierzytelności jest zarządzana poprzez osoby, które skończyły studia z zakresu prawa, lecz nie mają aplikacji. Więc posiadają ogólną wiedzę z zagadnień prawa cywilnego. Nabywanie przeróżnego typu długów wymaga mocniejszego poświęcenia i kompetencji, którego w zasadzie nie możemy nabyć przy użyciu innych rozwiązań, jak podczas praktyk w kancelarii u wyuczonych znajomych po fachu. W tym miejscu potrzebny jest adwokat, który dokładnie będzie rozumiał, które kroki warto jest podjąć. Przedsiębiorstwa windykacyjne najczęściej nie pobierają dodatkowej „przedpłaty” oraz umawiają się tylko na odsetek od „ściągniętej” wierzytelności. Statystycznie jest to od 20% do plus minus 50% całkowitej sumy. To niewątpliwie fakty dotyczące Klientów. Oni po prostu nie muszą właściwie podejmować żadnych czynności, poza wyczekiwaniem na uiszczenie części zadłużenia przez powyższą firmę. A co w tym czasie ma miejsce z wierzycielem?

Firmy windykacyjne i telefony przez całą dobę

Trzeba w tymże miejscu wyróżnić dwie sytuacje: kiedy jakaś osoba zaledwie co została wierzycielem i zadłużenia przedawnione, jakich zupełnie nie trzeba spłacać. Jeżeli chodzi o pierwszy przypadek, to dłużnik musi zapłacić długi pod rygorem procesu sądowego, wręczenia postanowienia, zabrania wszystkich środków trwałych i nietrwałych poprzez komornika i w efekcie spłacenia znacznie pokaźniejszej sumy aniżeli pierwotna. W drugiej sytuacji absolutnie nie trzeba uiszczać zadłużenia – taką radę otrzymamy od dowolnego prawnika. Niestety większość placówek windykacyjnych nie prosi już o uregulowanie omawianego zadłużenia, ale terroryzuje dłużników szkodliwymi efektami ich nieuregulowania. Robią to przy pomocy listów, jakie non stop lądują w skrzynce, kilkunastu informacji e-mail i bezwzględnych kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Przeważnie komunikaty są nakreślone w taki sposób, żeby wierzyciel pomyślał, iż faktycznie musi coś spłacić. Mnóstwo w nich niezrozumiałych dla „pospolitego zjadacza chleba” sformułowań typu „inwestycyjny niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz zamknięty.” Co faktycznie w takiej okoliczności musimy zrobić?

Długi, które trzeba zapłacić

Wówczas musimy otrzymać pozew o zapłacenie długu z sądu (jeśli wierzytelności ostatnimi czasy nie oddaliśmy). W ogóle decyzji z sądu nie wolno pomijać, bo po pewnym czasie (uprawomocnienie) ma ono moc egzekucyjną. Jeżeli informacje włączone w pozwie są dyskusyjne albo przyłączono do pozwu niewiarygodne dokumenty – tym bardziej trzeba odpowiedzieć. Wierzyciel ma uzasadnienie, żeby się bronić, np. kiedy doszło do przeterminowania zadłużeń. W owej sytuacji dobrze jest zaczerpnąć z usługi prawnej bądź iść do wyszukanej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, która objaśni nam, które przedsięwzięcia będą najkorzystniejsze. Cesjonariusz, jaki dochodzi swych należności, posiada obowiązek pokazać w sądzie dowody, m. in. wystawiony mandat za niezapłacony rachunek za Internet.

Prosta sytuacja z długami przedawnionymi

Firmy dochodzące wierzytelności nie mają absolutnie najmniejszych zezwoleń. Ma je trybunał, egzekutor, mecenas – jednakże nie firma zajmująca się egzekwowaniem starych zadłużeń. Jeśli zatem przyjęliśmy polecenie do zapłaty od wspomnianego podmiotu, nie należy realizować tych ruchów:

1. Absolutnie nie możemy odpowiadać na powiadomienia, e-maile oraz telefony, ponieważ będzie to tożsame z trwaniem wierzytelności (którego w ogóle nie trzeba pokrywać)

2. Jeżeli taka spółka komunikuje się telefonicznie, musimy koniecznie wiedzieć, iż pełna dyskusja będzie zarejestrowana – zaś to może oczywiście negatywnie wpływać na naszą sprawę. Krótko mówiąc nie pozwólmy się nagrywać, mówiąc w skrócie nie wchodźmy w jakiekolwiek debaty z windykatorami pracującymi w centrum obsługi telefonicznej. Zwyczajnie zarzućmy połączenie, zwłaszcza jeśli nie jest widoczny konkretny numer telefonu.

3. Absolutnie nie dajmy się nękać! W przypadku nieważnych długów przenigdy nie przekazujmy zawiadomień odwoławczych, próśb oddawania długu w składkach ratalnych, oferty przesunięcia terminu wypłaty zadłużenia itp. Absolutnie nie dajmy się też nabrać na układy, czyli „promocje” oraz „upusty” dotyczące przedawnionych zadłużeń.

4. Absolutnie nie wpłacajmy jakiejkolwiek ilości pieniędzy na rachunek bankowy placówki windykacyjnej, choćby jednej złotówki. Ponieważ wtedy ruszy cała machina pozyskiwania długów. Pokrycie choćby wyjątkowo małej sumy jest tożsame z tym, że wierzytelność akceptujemy.

5. Jeśli odebraliśmy skomplikowane zaświadczenie, idźmy po pomoc do adwokata, który wyłoży nam indywidualne jego komponenty.

Powinniśmy również mieć na uwadze o tym, iż wierzytelności przestarzałe możemy pokryć dobrowolnie. Fundusze nie znajdą się jednakże na rachunku bankowym pierwszego kredytora, tylko placówki, która taki dług w późniejszym czasie zakupiła. Należałoby w tym przypadku zadać sobie podstawowe pytanie: czy powinniśmy płacić? Opłacenie pierwszemu kredytorowi nieważnego zadłużenia posiada sens, tymczasem płacenie firmom, jakie od siebie nawzajem zakupują wierzytelności oraz liczą na ekspresowy zarobek – przypuszczalnie nie. Zwłaszcza, iż większość dopuszcza się pogwałcenia polskiego prawa.

Jeżeli zajął Cię niniejszy problem i pragniesz sprawdzić, jak prezentuje się profesjonalna strona internetowa pełnomocnika, możesz kliknąć tu – www.adwokat-bydgoszcz.eu

Strona używa cookies
Ok