Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia twarzowo-szczękowa
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Pozycjonowanie w mapach Google
11 września, 2020

Termokubek na każdą okazję

O termicznych kubkach myślimy w głównej mierze w sezonie zimowo-jesiennym, gdy chcemy zabrać ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko trzymają gorąco, ale też są doskonałe do noszenia zimnego picia latem. Który kubek będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej głowisz się nad turystycznymi termosami. Najlepszy termiczny kubek na kilka godzin utrzyma gorąco kawy czy herbaty lub zimno picia. Z tego powodu z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, tym bardziej że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego będzie dobry w każdej sytuacji.

Co jest ważne, kupując termiczny kubek?

Jeżeli podejmujemy zakup kubka termicznego, najlepiej na początek przemyśleć kilka ważnych elementów. Po pierwsze najbardziej istotny jest materiał wykonania. Tak sprawdzimy jego zastosowanie i poziom utrzymania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest przykrywka kubka termicznego. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zatrzymać temperaturę w środku na wymaganym stopniu, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Trzeba też ocenić kształt termicznego kubka i jego objętość. Kubki termiczne o średniej pojemności nie będą dobre na czasochłonnych wycieczkach, dlatego w tym zakresie powinniśmy dobrać wielkość termicznego kubka do własnych potrzeb. Oprócz jego kształt ma również znaczenie pod względem użytkowym. Wolimy, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub nawet w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny idealny do pracy lub do biura

Termiczne kubki często nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich są wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak dobrać od specyfiki pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie zapewniają długi okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać wzorzysty kubek ceramiczny, wygodny szklany lub wykonany z tytanu. Nie dość, że można je dostać w różnych kolorach i wzorach, to na dodatek są wygodne, lekkie oraz nie zatrzymują zapachów. Czasami do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te krócej trzymają temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie najlepszy dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż dlatego, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być przede wszystkim lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to zwykle kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem tanie, mają dużo wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez trudu zmieszczą się do plecaka oraz nie sprawią trudności w użytku. I chociaż mniej czasu zachowują zimno lub ciepło oraz są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni też na spacer, kiedy szukamy lekkiego termicznego kubka, ale nie zależy nam na długim zatrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak zatrzymanie temperatury jest ważne, rozsądniej nabyć kubek termiczny z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, wygodne, a dodatkowo są wolne od związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki zda egzamin w trakcie wycieczki?

Planując wycieczkę przeważnie zależy nam, by termiczny kubek jak najdłużej zachowywał temperaturę picia w środku. Ze względu na to doskonałym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Tego typu termiczne kubki najdłużej wśród innych zachowują temperaturę, z uwagi na to, że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu utrzymują temperaturę na wiele czasu. Ponadto mają wytrzymałą budowę i są niewzruszone na upadki. Minusem stalowego kubka termicznego jest tylko jego ciężar, dlatego że jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W samochodzie trzeba szczególnie uważać, dlatego termiczny kubek do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie trzyma temperaturę. Kubki termiczne szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, by nadawały się do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane tytanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe oraz świetnie zachowują temperaturę napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zwykle kierujemy się dobrym wyglądem, dlatego najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój własny charakter, natomiast kubki ceramiczne ogromną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki termiczne też charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek Contigo

Strona używa cookies
Ok